• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
resistbody - майстор
Днес купих сондажна помпа Hmax 140m Qmax 5,1m3/h - 280лв и Разширител 100л - 229лв

Помпата я взех по препоръка на ВиК майстор... съда си е съд просто ми е на удобно и цената беше добра... имат и вертикален 50л за 75лв но само за онлайн поръчка..
шоп - майстор
пон яну 17, 2022 6:45 pmresistbody написа:
съда си е съд
Напоследък няма нищо качествено на пазара. Карат 2-3 години...макс 5 години и пукат мембрани. Форума е пълен с теми, където налягането пада, губи течност и т.н.

От няколко години РС си ги правя сам от 50-80-120-200 литрови неръждаеми водосъдържатели от бойлери. Вечни са:-)))
nikolov333 - майстор
пон яну 17, 2022 6:45 pmresistbody написа:
Днес купих сондажна помпа Hmax 140m Qmax 5,1m3/h - 280лв и Разширител 100л - 229лв

Помпата я взех по препоръка на ВиК майстор... съда си е съд просто ми е на удобно и цената беше добра... имат и вертикален 50л за 75лв но само за онлайн поръчка..
По лични наблюдения от моя сондаж помпата трябва да се подбере така, че да ти дава оптимален минимален дебит. Примерно, не нужно да слагаш помпа 5м3 в час ако ползваш 1.5м3 макс от гледна точка на размътването при бързо точене. При мен вади пясък сондажа като форсирам помпата и съм
и ограничил дебита с кран..
resistbody - майстор
пон яну 17, 2022 7:06 pmшоп написа:
Напоследък няма нищо качествено на пазара. Карат 2-3 години...макс 5 години и пукат мембрани.
Вкъщи май изкара към 1000 кубика и се проби, смених го за 20 и някъв лев... на 50л. съд.. ама имам пясък и нямам филтър преди помпата/балона...

Тоя е за другаде ама на него ще сложа филтър...

Николов, тая помпа няма да извади 5 кубика, тва и е макса в мойте условия да изкара 3 кубика... няма подробни ТТ дани все пак за те пари толкова... да я пробваме много ми я похвалиха уж...
шоп - майстор
пон яну 17, 2022 7:24 pmresistbody написа:
ама имам пясък и нямам филтър преди помпата/балона...

Пясъка може да ебава турбините на помпата, но по никакъв начин не влияе негативно на ЕПМД мембраната. Просто се продават боклуци.
В една отоплителна система циркулира един и същ топлоносител-няма пясък и въпреки това дава фира след време. Просто една система е толкова надежна, колкото е надежден най-слабият елемент в нея. В случая EPMD мембраната.
Christo - майстор
пон яну 17, 2022 7:31 pmшоп написа:
пон яну 17, 2022 7:24 pmresistbody написа:
ама имам пясък и нямам филтър преди помпата/балона...

Пясъка може да ебава турбините на помпата, но по никакъв начин не влияе негативно на ЕПМД мембраната. Просто се продават боклуци.
В една отоплителна система циркулира един и същ топлоносител-няма пясък и въпреки това дава фира след време. Просто една система е толкова надежна, колкото е надежден най-слабият елемент в нея. В случая EPMD мембраната.
За 10 години смених два разширителни съда по 100л. Мисля си и аз за неръждаем съд, предварително напомпан, със захранване с вода отдолу. Все отлагам експеримента, че те и водосъдържателите не са евтинки. Ако има някакви подводни камъни, би ли споделил опит? Ще ти се отблагодаря както пожелаеш. Може и на лични.
шоп - майстор
вт яну 18, 2022 8:06 amChristo написа:
Мисля си и аз за неръждаем съд, предварително напомпан, със захранване с вода отдолу. Все отлагам експеримента, че те и водосъдържателите не са евтинки
Няма подводни камъни.
Даже от мързел водосадържателите не ги обръщам с изводите надолу и не им правя стойки, а стоят директно на земята.
Обаче заварявам фланеца за да е 100% херметично.
Предварително напомпване не правя, защото това означава да има клапан с игличка.
Този допълнителен елемен рано или късно ще изпусне и етож проблем. Моя начин е дуракоустойчив.

Събота или неделя мога да снимам.
Christo - майстор
Много благодаря за експресния отговор!
Поздрави и успех!
lpoik - специалист
Шоп искаш да кажеш, че твойте разшителните съдове са без мембрани ли.
шоп - майстор
Разбира се!
Тя е излишна когато съда е неръждаем.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Хидрофорна с-ма с дълбочинна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: