• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
kborisov - специалист
вт яну 18, 2022 3:14 pmшоп написа:
вт яну 18, 2022 3:02 pmkborisov написа:

А въздуха как се допълва, че постепенно изчезва?
Нищо не се допълва, защото нищо не изчезва

Хора, знаете ли какво е водолазен звънец? Ми това е, елементарно е.
Разтваря се във водата и постепенно намалява. Елементарно е :)
Ако разчиташ на въздуха, трябва да го допълваш периодично.
шоп - майстор
Само кислорода може да го направи това, който е около 21%
а азота, който е 78-79% от въздуха-абсурд!

Така, че няма нужда от пълнене с въздух.
preslav - майстор
Стана ми интересно защо всички използват EPDM rubber (ethylene propylene diene monomer rubber) мембрани, а може би EPMD са някакви други? Очевидно никой до сега не се е сетил, че въздухът се свива, но не се ратваря/смесва с другите флуиди. Не знам каква е точната причина, дали въздухът се разтваря или се увлича от водата, но със сигурност мога да твърдя, че съд без мембрана престава да функционира като разширителен. Всичко е въпрос на време и ако не е предвиден начин за добавяне на "изчезналия" въздух, помпата работи с претоварване от броя включвания/час.
Тъй, че Шопе, моите почтания и уважения, но нека не говорим за водалазно дело и звънци или казано с други думи "козата си сака пръч", разширителният съд мембрана и т.н.
шоп - майстор
пет яну 21, 2022 7:19 pmpreslav написа:
Стана ми интересно защо всички използват EPDM rubber

Защото е евтина! Тенекето, което ръждясва също е евтино, пък нали и трябва да се продават РС
Няма нужда да ги правят вечни:-)))) Производители и търговци нямат интерес от това.

От 4 години у нас нищо не е донапомпвано и хидрофорната уредба си работи все така плавно и равномерно с редки включваня на помпата, както и в първият ден на монтажа.
preslav - майстор
Според мен основната цел при производството на Р. съдове с мембрана е заради по-компактните размери. Определяща е и цената, не че няма и такива от неръждавейка, но е същото като с бойлерите, има неръждаеми, но масово се ползват емайлирани.
Шопе, при теб явно има достатъчно място за да сложиш 4 Х 80 л. водосъдържатели вместо един 10-12 литров съд с мембрана.
Не помня точно, а икога не съм знаел колко беше обемът на разширителния съд за парната инсталация на 8 етажна жилищна кооперация с 5 апартамента на етаж, окомерно няма да е бил повече от 150-200 л. Оригиналната пукната мембрана заменихме с вътрешна гума на ТУ-154 - не съм чувал да е сменянана в последните 30 години.
шоп - майстор
съб яну 22, 2022 6:04 ampreslav написа:

Шопе, при теб явно има достатъчно място за да сложиш 4 Х 80 л. водосъдържатели вместо един 10-12 литров съд с мембрана.
Темата е за хидроформа уредба. Това са РС за водопроводна система.
10-12 литров съд ако сложа помпата ше се включва десетки пъти на час ( 3 бани, 3 тоалетни, 3 кухни, пераляни, съдомиялни....) и досега да бе дала фира.
Вече но помня от колко години Wilo-HiPeri-1-4 работи безотказно.
Лично аз съм на принципа поставяш и забравяш.
lpoik - специалист
Шопе били споделил как точно са сврзани съдовете с помпата? По снимките не се разбира. Драсни някаква схема. :?
шоп - майстор
Съвсем елементарно последователно свързване където е удобно във веригата след помпата

Прикачен файл

IMG_20220122_123616_resized_20220122_123639401.jpg
lpoik - специалист
съб яну 22, 2022 12:40 pmшоп написа:
Съвсем елементарно последователно свързване където е удобно във веригата след помпата
Благодаря, сега ми стана ясно. :partyman: :drinkers:
nikolov333 - майстор
А налягането в РС не трябва ли да е фиксирано.. Тоест да се напомпа до определено налягане в съда за да го поддържа?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Хидрофорна с-ма с дълбочинна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: