Всички въпроси за вилата.
Aframe - напреднал
Здравейте,

Имам УПИ в Пернишка област, което бих искал да свържа към ВиК Перник, за пускане на външна чешма.
За момента няма да се строи, идеята ми е да се поддържа разстителността и да се прокарат комунални услуги,

Централния водопровод минава точно пред границата на имота, затова си мислех че няма да е голяма драма. Да де, но ВиК Перник на телефона за клиенти не вдигат - едвам успях да се свържа с някой от деловодство, който ми обясниха, че щял да ми отговори на всички въпроси. Хората бяха супер любезни, но отговори така и не получих. От сайта им също не става ясно и няма конкретно разписани стъпки - все едно се пази в тайна, някак :-D
Та - единственото, което разбрах е, че се подава заявление, придружено с документите (нормално), плащат се 27лв (супер цена) и следващите стъпки ще ми ги обяснат след като направя това... Имат някакъв ценоразпис на сайта, който също е доста неясен, но преглеждайки го достигам до факта, че цялото упражнение не би струвало повече от 200-250лв.

Дотук добре, но имам роднини в Пернишка област, те пък имат приятели и по веригата достига до мен, че освен тези стъпки трябва да изкопая и 1м3 шахта, (логично), обаче трябвало след това и да се пусне проект в общината, а от там гледали одобрявали и т.н. и цената вече отива към 1000лв :? :? :? Тази цена ме озадачи супер много, защото не мога да си отговоря на въпроса как набъбва до 1000лв и как е по-висока от свързването към ЧЕЗ, например? :shock:

Та - понеже не открих инфо в интернет... и не получих отговори, минавайки по каналния ред - има ли някой, който е минал по този път, който би могъл да сподели стъпките и съпътсващите разходи?

Благодарности! :prayer:
ben84 - специалист
Аз съм в подобна ситуация и ми е интересна темата.
Понеже до сега никой не е отговорил ще повдигна темата в стил "една жена ми каза" :-D

Казвали са ми, че мога да си направя грамотна шахта с изводите и после да поискам от ВиК-то да ми турят водомер.
Като в тоя случай ще си платя само за водомера с извинението, че "то така си е било" и положението е заварено.
Все още не съм опитал да го направя, защото ползвам кладенец, който е наблизо. :partyman:
kr1100 - майстор
Не е баш по въпроса на автора и темата.
Но : преди време правихме кооперация от 120 и повече хора/имоти за канализация и водопровод. Когато се стигна допрекарване на водопровода - всеки си копаеше или плащаше за копаене на шахта за водомера. Условието беше да е на 1м от гранижата на имота навътре за да се монтират водомери с дистанционно отчитане.
Никой не е искал проект или е правил замервания на шахтите.
сложиха водомерите , плащаме си водата , ама акт 16 за водопровода и канала няма - чакат да дръпнат евросредства за проект и изграждане на канализация и водопровод на района и си чакаме вече само почти 5г. :? :?
venci.ivanov22 - специалист
нед май 22, 2022 7:50 pmben84 написа:
Аз съм в подобна ситуация и ми е интересна темата.
Понеже до сега никой не е отговорил ще повдигна темата в стил "една жена ми каза" :-D

Казвали са ми, че мога да си направя грамотна шахта с изводите и после да поискам от ВиК-то да ми турят водомер.
Като в тоя случай ще си платя само за водомера с извинението, че "то така си е било" и положението е заварено.
Все още не съм опитал да го направя, защото ползвам кладенец, който е наблизо. :partyman:
На мен ми отказаха от вик
Платих проучване и казаха отказ а съм на 200 метра от последната включена къща
Регулацията е на 200 метра също...
Ще се радвам някай да дава инфо с варианти да ни пуснат...
GGK - напреднал
Пускаш си писменото заявление за присъединяване, както е описано на сайта на ВиК-то (цък) и те в 15-дневен срок ще ти върнат условията за това присъединяване. Ако не ти харесат условията, ще го мислиш допълнително, но ме съмнява някой тук в момента да може да ти даде точна калкулация. Или още повече има смисъл да се прави сравнение между нещо, което ти си калкулирал на база една табличка в сайта им и информация от пета ръка.
Aframe - напреднал
Не става въпрос за пета ръка информация, нито за точна калкулация. Такива прецизни сметки и информации са в закона и наредбите на съответното дружество - ясно ми, че във форум няма да има такива.

Това, което търся тук е акъл от някой, който вече се е сблъсквал с това. Защото съм убеден, че има какво да се сподели и препоръча. По-горе вече имаше такива полезни мнения.

Това, което ми се обясни е 1000-1200лв, чакане и възможност за отказ. Не желая да споменавам нито имена, нито нищо - затова пиша “познати”. Нещата си отиват към бонуси за някои индивиди, което ме разочарова. А това, което ме изумява е, че противно на всяка логика.. в 16:45, в Петъчен ден, пуснах успешно заявление към ЧЕЗ с ориентировъчна крайна цена - наполовина. Да подчертая, че офиса им е до 17 часа, но засечки нямаше.

Та… както и да е - ще съм благодарен на инфо за всеки минал по процедурата в по-малките населени места.

Пък ако няма такива - като си пусна заявлението ще драсна резултата в темата.
iliya_i - майстор
нед май 22, 2022 8:29 pmvenci.ivanov22 написа:
Платих проучване и казаха отказ а съм на 200 метра от последната включена къща
Регулацията е на 200 метра също...
Ако тия 200 метра от последната включена къща и регулацията са в една и съща посока имат основание да откажат.
brick - специалист
Aframe написа:
Имам УПИ в Пернишка област, което бих искал да свържа към ВиК Перник, за пускане на външна чешма.
За момента няма да се строи, идеята ми е да се поддържа разстителността и да се прокарат комунални услуги,
ВиК доставя питейна вода, вие искате да поливате ли с нея? В Перник, където доскоро имаше режим? [-X

Не съм сигурен, но ако в УПИ няма обитаема сграда и исканото присъединяване не е част от инвестиционен проект за такава, това може да бъде довод в полза да ви откажат.

Иначе каналният ред, по спомен (за "Софийска вода" обаче), е горе-долу следният:

- Предварително проучване от ВиК дружеството
- Издаване на виза за строеж от общината
- Изготвяне на проект от правоспособен проектант, като задължително проектът съдържа и изгребна яма/пречиствателна станция за отходните води (при изгребна яма се искаше и декларация, че ще сключите договор с фирма за извозване на фекалния отпадък, а може вече да искат и реален договор)
- Съгласувания на проекта с местното ел.-снабдяване, БТК, КАТ и не помня кой още (всяко със съответната такса)
- Издаване на разрешение за строеж от общината
- Изграждане на водомерна шахта
- Изграждане на водопроводно отклонение (т.е. присъединяване)

Вероятно пропускам нещо, но и така става ясно, че въпросната сума 1000-1200 лева, за която са ви предупредили, не е таванът. Подгответе се психически :-D

Тема "Свързване на УПИ към ВиК Перник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: