• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
brum - майстор
Дали къда, дали вила не е от значение за въпроса. Едни котки са ме налазили и един път усират всичко що е още разкопано, втори път, че мяучат по нощите точно като трябва да заспивам и трети път, че даже са ме будели - качват се на подпрозоречните первази да дебнат.

Следя ги с камерите и опитах да пускам уред дето гони мишки докато са в двора (автоматизация, модерна технология). Гадините застават на няколко метра пред него и го гледат тъпо. Като им набера хващам прашката и им пълня задниците с камъни, ама ефекта е за 1-2 вечери.

Най-много седят в неразкопаната част на двора (добре обрасла с трева). Там не го ползват за тоалетна, но там им е зоната за любов и лов имам чувството. Ако не ги закачам са редовно 2-3 котки там от здрач до почти ранни зори. Имам чувството, че по цял ден спят за да могат цяла нощ да ни тормозят.

В разкопаната част гледаме малко краставици и домати. Там пък им е тоалетната.

Варианта с изтравяне директно го задрасквам. Един път, че не е човешко (то зависи от хората де) и второ, че са на съседите (гледат си ги и се грижат за тях).

Какво съм пробвал - утайка от кафе, прашка, уреди за прогонване на гризачи, разни естествени аромати дето уж ги гонели (мента, утайка от кафе, репелента за змии дето ползваме на палатки), но полза няма.

Чудя се дали да не направя капан и да си отнесат боя. Ама това го държа като последен вариант, че иска много усилия...
kr1100 - майстор
Има капани за котки. 2015-6 г бяха по 25-27 лв.Капани за хуманно улавяне. Давам го и на съседи
След това има обучение по водолазно дело .
Пак го заложих, но засега няма попадение.
Е то имам нов изстребител - преди около месец като бучих домат навън една котка в галоп се удари в щайгата с разсад , а след нея профуча дългоопашатия . :-D
Още не мога да свикна с дългата опашка. :partyman:
Чираче - майстор
Валериан. Разпръскваш го в далечния край на съседите, далеч от твоя двор.
brum - майстор
Т.е. валериана ги привлича, така ли?
schuldiner - майстор
Е, нали си Брум :-D
За пенсионери - нискочестотен шум 2-3 кНz, да ги удари в язвата...
Дребни деца - 15-20 кНz, бързо се измарят от напрягането.
Кучета - до 40-45 кНz, много смешно въртят глава като ги хване кучегонът.
Котки - до 60-65 кНz; белите често са глухи, а най-силно мяучат.
Семпли до 30 кНz лесно се намират в нета, за повече ще трябва някой да ти ги генерира - примерно в студио. Аз за кучета го правих с микрфония опитно: като почне да върти главата псето, значи съм достигнал честотата и намалям звука или отдалечавам микрофона.

В момента имам 7 котки плюс няколко приходящи. Лехите ги пазим с мрежа /засенчваща/, 40-50 см височина стигат. Най-безотказно ги пъди водата, всякакви поливни системи, за водна мъгла... такива работи. Ако поливаш треволяка вечер, твърде вероятно няма да искат да си играят там.
За да не ти усират навсякъде, направи като всички селяни - изсипи кубик пясък до оградата откъм улицата...
brum - майстор
Ах, мамичката им. Тая дето ме отказа от устройството за мишки е бяла. Точно тя няколко пъти подред сядаше да го гледа.

Ще пробвам пак с тая гад за мишките.

Иначе да - до 85 килохерца чували. Та 60 килохерца може да пробвам. Аз 100% няма да ги чуя. И децата също :) .
radius - майстор
Но сложи стабилна лентова хорна, да не се изтарикатиш с някое пиезозумерче ;).
И понеже може и да го няма в речника, правилно е Осира :lol:
brum - майстор
Съгласих се. Някой неща ги пиша без да мисля много :) .

И не, няма да се изтарикатя с малка мощност. Ама няма да е лентова хора. Мисля, че някъде ми се търкаляше един 40кхз кит за ултразвукова вана. По спомен 35 вата. Ще помисля как да го пригодя за тези цели.
  • 1
  • 2

Тема "Как да прогоня котките?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: