• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
brick - специалист
ky-kyy написа:
Антифриз....
+1

Без жалост! В Австралия преди няколко години имаше държавна акция за изтребване на бездомните котки с отровни примамки, но така измислено, че да не навреди на други животни. Причината - прекално много се развъдили, а са дребен хищник, който избива маса полезни птички и и животни, без самия да носи никаква полза.
addicted - специалист
И тва трябва да е пример? Австралия дето още са заключени човеците трябва да е пример? Тровене на без защитна животинка трябва да е пример? Кви хора сте вие бе? Надявам се че нямате деца.

Автора да си вземе куче.
brum - майстор
Куче категорично няма да взема. Или поне не в близките 3-4 години.

За отравяне и аз съм против.

Замислям се за пръскалки. И без това трябва да се изгражда поливната система. А да я пускам за по 30 секунди като хвана движение в двора не е драма.
resistbody - майстор
Аз ги оправям с хуманен капан... като се хване една и я забравя 2 дена така жално мяучи ще другите се плашат(лятно време не става ако спалнята е наблизо) ... ако е прясно хваната децата я окъпят с водните пистолети и после я пускам(трае 1-2 месеца и пак трябва да се зарежда)... понякога я разселя в чуждо село... иначе има и едни хпчета ли какво е, майка ми слага по терсата да не идват да мърсят котките.. иначе и куче има на горния етаж ама не ги плаши..
Аз като съм на 1-ва и 2-ра линия имам проблем със змиите.. ама тая година само една съм утрепал..
kozl - майстор
нед юни 05, 2022 12:08 ambrum написа:
Куче категорично няма да взема. Или поне не в близките 3-4 години.

За отравяне и аз съм против.

Замислям се за пръскалки. И без това трябва да се изгражда поливната система. А да я пускам за по 30 секунди като хвана движение в двора не е драма.
Като не щеш куче докарай виетнамци, даже ще питат за още :-D

Записвам се за темата с една шега, но и аз се интересувам, че на съпружката колата черна и зимата се катерат по нея за нагревки. Па :? летото оти ги нема котаците в-у колата , а то като барна ламарината и се сетам "нагревки мое, бербекю не" :lol:
GGK - напреднал
съб юни 04, 2022 3:33 pmbrum написа:
Най-много седят в неразкопаната част на двора (добре обрасла с трева). Там не го ползват за тоалетна, но там им е зоната за любов и лов имам чувството.
Колега, сам си дал отговор.
Оправи си тази част на двора - окоси тревата, разчисти боклуците.
Че няма да изчезнат, няма, но ще им направиш престоя при теб по-малко приятен. А и ще има приятен естетичен ефект.

После, продават всякакви репеленти против котки. Цената им не е висока, но и не всички работят универсално добре. Ще трябва да налучкаш кое им действа на твоите котки (реално репелентите са концентрирана миризма от някакви неща, които дразнят котките - примерно чесън). Пръскай/ръси с репелентите по оградата, от където ти влизат в двора, пръскай и в градината, където дрискат.
kr1100 - майстор
нед юни 05, 2022 12:08 ambrum написа:
Куче категорично няма да взема. Или поне не в близките 3-4 години.

За отравяне и аз съм против.

Замислям се за пръскалки. И без това трябва да се изгражда поливната система. А да я пускам за по 30 секунди като хвана движение в двора не е драма.
5,5 мм въздушно пукало.
moimoimoi - майстор
ароматизатор
може за кола, или с шишенце и пръчки дето са
пробвал съм го и работи
  • 1
  • 2

Тема "Как да прогоня котките?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: