• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
kozl - майстор
Той дебита трябва и за охлаждане, но то за да прегрее доста трябва да работи с нулев или съвсем намален дебит. Пък и зависи от околната вода. На мен ми се е случвало поплавък да не изключи и дренажна помпа да остане полупотопена на минимален дебит, колкото е притока в изкопа и се беше опекла. Лака на намотките на ел. двигателя беше заминал.
silent - майстор
чет юни 09, 2022 6:44 pmЧираче написа:
Ако потапящата помпа е вибрационна, НЕ Я ПОЛЗВАЙТЕ за кладенец.
Защо?
kr1100 - майстор
ср юли 27, 2022 7:53 pmsilent написа:
чет юни 09, 2022 6:44 pmЧираче написа:
Ако потапящата помпа е вибрационна, НЕ Я ПОЛЗВАЙТЕ за кладенец.
Защо?
затлачва кладенеца, сондажа от вибрациите.
silent - майстор
Това не го знаех....е то тези потопяемите не са ли за кладенци... за какво друго може да ползват...
LazarGanev - "Велик майстор"
Бюджетен самоубийствен вариант. Те затова са основно руски и китайски, сериозни фирми не се занимават с тях
MamaMy - майстор
За цистерни и щерни са перфектни. Евтини и с добър дебит. Живота им не е много голям, но като смениш болтовете на корпуса и клапана с неръждавейка изкарват до 3-4 години безгрижно преди да изгние алуминия на корпуса.
silent - майстор
Мерси, научих нещо ново.
Junak - майстор
чет юли 28, 2022 12:20 amLazarGanev написа:
Бюджетен самоубийствен вариант. Те затова са основно руски и китайски, сериозни фирми не се занимават с тях
https://etools.bg/product/4293/vibratsi ... 0l-ch.html
https://quality-bg.designluxpro.com/bes ... lodca.html
:) :) :)
kborisov - специалист
чет юли 28, 2022 12:20 amLazarGanev написа:
Бюджетен самоубийствен вариант. Те затова са основно руски и китайски, сериозни фирми не се занимават с тях
Зависи за какво се ползва водата:
-В кладенец, от вибрациите се мъти водата. За поливане не виждам проблем. За пиене няма да става.
-В сондаж, от вибрациите поврежда тръбата.
Имам две такива помпи. Втората я купих, че на първата беше заседнало камъче и нямах време да разглобявам.
Тия помпи са много надеждни, особено в чиста вода. И имат голям напор. Аз качвам вода през 100м тръба, на 35м височина. 8 кубика ги пълни за 5-6 часа.
GGK - напреднал
Ползвам вибрационна помпа в един кладенец, който е вероятно на около 100 години. Ползвам водата за поливане и за замиване на разни неща из двора. Да, водата е леко мътна, но други грижи няма.
  • 1
  • 2

Тема "Едно питане от любител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: