Всички въпроси за вилата.
Здравейте.
Правя си навес, двускатов. Стигнал съм до покриването му с битумни керемиди. Основната ми идея е ламперия след това покривно паро пропускливо фолио и битумни керемиди. Имам от доста отдавна ламперия останала която исках да използвам за покрива но е 12мм. Четох по форумите ,че трябвало основата да бъде 20мм за битумни керемиди. И ,че слагали после воалит?
Тънка ли ми е ламперията? Имам ли нужда от воалит?
шоп - майстор
съб юни 18, 2022 12:28 pmtushez написа:
Здравейте.
Правя си навес, двускатов. Стигнал съм до покриването му с битумни керемиди. Основната ми идея е ламперия след това покривно паро пропускливо фолио и битумни керемиди. Имам от доста отдавна ламперия останала която исках да използвам за покрива но е 12мм. Четох по форумите ,че трябвало основата да бъде 20мм за битумни керемиди. И ,че слагали после воалит?
Тънка ли ми е ламперията? Имам ли нужда от воалит?
Паропропускливото фолио е излишно.
Дали ще има воалит под битумните керемиди зависи от наклона на покрива.
При 12мм ламперия и 3мм битумни керемиди пирочнетата с които ще ковеш керемидите ще се виждат отдолу.

П.П. Ако си майстор и си оразмериш и очертаеш точно покрива ще ковеш пиронетата само в местата където отдолу са ребрата и няма да има показало се пиронче.

Имам такова барбекю у нас. Ламперия + битумни керемиди. Нито едно пиронче не се вижда отдолу, но си играх доста.
schuldiner - майстор
Продават всякакъв размер самонарезни копчета с широка шапка като на поцинкованите гвоздейчета. Само си настрой винтоверта да не затяга прекалено, че пробива керемидата.
Виждал съм и с такер да коват, но поне да е дебела медна скоба. Поцинкованата изчезва доста бързо.
За 25 години не ми се е случвало да слагам битумни керемиди без битумна мембрана отдолу. Сигурно може, но технологията си е технология. Веднъж ковах върху паропропускливо фолио по изрично настояване на клиента - това си е мегапростотия и, естествено, никаква гаранция не получи.
kborisov - специалист
При мен са 17 мм дъските. С 20 мм пирони, нищо не се показва. Даже ми се струва, че можеше и по-дълги да взема.
Добре е да се пробва. Може и да стане. Зависи какви са керемидите и колко е дебела подложката.
mkocev - специалист
Ламперията предполагам, че ще е с лицето надолу :)

Тема "Покрив на навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: