• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Ал_ - специалист
Покрай темите за сериозно строителство чак ми е смешно аз какво ще питам, но...живо ме вълнува. Какъв размер вертикални и хоризонтални греди, а също и ребра ще са необходими за изграждане на навес с размери 2.5 х 1.5 м и височина около 2 м. Гредата в горната част на покрива ще е хваната с шпилки в стената. Покривно покритие - шлебах ламарина. Предполагам, че в случая топлоизолация на покрива е повече от желателно. Нормата за сняг зимата по спомен е 120 кг/м2
Интересува ме минималният размер греди, които мога да използвам не от гледна точка на цената, а от чисто визуална гледна точка конструкцията да изглежда максимално ефирна и неотнемаща проатранатво
Не се смейте много, че още няколко лаишки теми се налага да пусна, и ще ви трябват сили
torbalan - Дървен философ
2.5х1.5 метра. Ми това навес ли е? То е козирка.
Ал_ - специалист
чет авг 11, 2022 10:02 pmtorbalan написа:
То е козирка.
тръгнах да пиша "ми не е", но видях това " Дървен философ " и ще се въздържа.
Но ти благодаря
torbalan - Дървен философ
Покрива на моето барбекю е с греди 8х5. Върху тях директно са наковани летвичките за циглите. Циглите са циментови (тежки). Вече десетина години не е мръднало. А сняг в нашия реион вали. Понякога вали много.
Покрива на барбекюто
Не казвам, че съм пример за следване, но според мен можеш да използваш за ребра дори дъски дебели около 3 см. (ако са през 50 см.).
За вертикалните греди 10х10 см. е достатъчно. За хоризонтална греда 8х10 е достатъчно.
Направи го така, че да ти харесва.
Ал_ - специалист
пет авг 12, 2022 1:24 pmtorbalan написа:
Покрива на моето барбекю е с греди 8х5. Върху тях директно са наковани летвичките за циглите. Циглите са циментови (тежки). Вече десетина години не е мръднало. А сняг в нашия реион вали. Понякога вали много.
Покрива на барбекюто
Не казвам, че съм пример за следване, но според мен можеш да използваш за ребра дори дъски дебели около 3 см. (ако са през 50 см.).
За вертикалните греди 10х10 см. е достатъчно. За хоризонтална греда 8х10 е достатъчно.
Направи го така, че да ти харесва.
Супер се е получило. Може ли и в завършен вид? Завиждам за мястото. При мен е кът и ми трябва въздух - на външната кухня, която правя навесът също е бутафорен - 5 х 2 и нещо, колкото да покрива плота с барбекюто, мивката и мястото за готвене.
Това за птиците едва ли ще се получи така, че да ми харесва, защото трябва да го затворя с мрежа, а зимата и с нещо друго, но....и компромиси са нужни.
Благодаря за информацията
torbalan - Дървен философ
Натисни ESC. Има доста снимки.
Ал_ - специалист
пет авг 12, 2022 4:53 pmtorbalan написа:
Натисни ESC. Има доста снимки.
Не бях обърнал внимание, че е цяла галерия. Както и предположих-супер се е получило
hidrazin - майстор
За к’ви гарги става дума?
Повечетоф не стават за ядене но са добра мишена. Например тъпите гълъби.
Покрай морето - тъпите гларуси и чайки.
При всичките популацията не се контролира и трябва да се … намалява.
Кой, как успее…
:partyman:
schuldiner - майстор
2 м х 1,5 м са ми тентите, правя ги на сегменти, за да могат да се местят. Едната е 4 х 1,5 м - тя е фиксирана и има две крачета в краищата. Направени са от летви 3х4 см и са покрити с паропропусклива мембрана за под керемиди. Не се демонтират зимата, щото ме мързи. Предвидени са при силен вятър да се прокъса мембраната, за да не отнесе конструкцията. Така и става. Мембраната е стотинки. Закрепването на преносимите /те нямат подпори/ е конзолно с по две опашки към парапета, които не са се късали за последните три години.
Това го пиша, за да ти се изясни концепцията - не е необходимо носеща конструкция за десетки килограми. Един кафез при тези размери може да е под 50 кг с мрежата и тенекето. При наклон 1:3 ламарината трудно ще задържа сняг, т.е. натоварване никакво. За тавана - летви през 50-60 см е ОК. Значи прави си ги от летви, само импрегнирай и лакирай, а после за винтовете предварително разпробивай, че се цепят. Цялото нещо може да виси на един дюбел към стената и леко да опира пода. Като го обрамчиш с мрежа, няма и да се клати. За да не им прегрява на пилетата, хоризонтално по тавана бих опънал от горната мембрана - като перде. За завет - от същото...
Ал_ - специалист
нед авг 14, 2022 8:08 amschuldiner написа:
Това го пиша, за да ти се изясни концепцията - не е необходимо носеща конструкция за десетки килограми.
Разбрах те, благодаря. И конструкцията, далеч по-различна от първоначално замислената ми се изясни.
  • 1
  • 2

Тема "Едноскатен навес за птици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: