• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
dampi0 - напреднал
Имаме имот, който е на 400м от градския ВиК. Колко пари на метър би излезнало полагането на тръба за включване към него?
Казват ми че е между 150 и 200 лв. на метър в момента. Смятате ли че това е така?
Благодаря.
nelina_london - специалист
Може да я много много скъпо. От ВИК искат проект,в който могат да заложат каквото си искат .Да не коментираме ако трябва да се отклонява и движението .За 150 м тръбопровод съм срещала цени от 40-50 хил.лв ,така че ако включването е по легалния път вероятно е около посочените от вас цифри .
kr1100 - майстор
съб авг 27, 2022 2:22 pmnelina_london написа:
...а 150 м тръбопровод съм срещала цени от 40-50 хил.лв ,така че ако включването е по легалния път вероятно е около посочените от вас цифри .
2020г. на съсед за 90 м офертата от ВиК беше 70 000 лв :?
GGK - напреднал
dampi0, отиваш в местното ВиК и питаш какво е нужно да се включиш към мрежата. На някои места, примерно в пернишкото ВиК, могат директно и официална оферта да ти дадат за това колко ще ти струва удоволствието по техните разценки. На други места ще ти кажат, ей това и това ни трябва, оправяйте се сами с проектиране, изпълнение и финансиране. На трети места може да ти кажат, че нямат техническа възможност да те включват.

Колкото до цената, миналата година мислех да взимам един парцел, който много ми харесваше, но нямаше вода. Както брокерите пишат "вода - до имота". Това "до имота" беше около 100 метра. През познати питах пернишкото ВиК, колко горе-долу ще излязат тия 100 метра, на което отговорът беше "Няма да е под 20 000, но може и да е доста повече". За точна разценка, да съм си пуснал молба по каналния ред. Взех си друг имот, в крайна сметка.
vlax - майстор
съб авг 27, 2022 5:48 pmkr1100 написа:
съб авг 27, 2022 2:22 pmnelina_london написа:
...а 150 м тръбопровод съм срещала цени от 40-50 хил.лв ,така че ако включването е по легалния път вероятно е около посочените от вас цифри .
2020г. на съсед за 90 м офертата от ВиК беше 70 000 лв :?

Тези от ВиК не познават парите :-D
:partyman:
kr1100 - майстор
съб авг 27, 2022 9:21 pmvlax написа:
съб авг 27, 2022 5:48 pmkr1100 написа:
съб авг 27, 2022 2:22 pmnelina_london написа:
...а 150 м тръбопровод съм срещала цени от 40-50 хил.лв ,така че ако включването е по легалния път вероятно е около посочените от вас цифри .
2020г. на съсед за 90 м офертата от ВиК беше 70 000 лв :?

Тези от ВиК не познават парите :-D
:partyman:
Мда - включи се в нашата кооперация за 5500 лв с мръсен канал. Нищо , че от 2015 г няма акт 16 - общината искат да откраднат евромангизи за проект и изпълнение на ВиК на СО Пч. и си чакаме за акта.
А пък на кооператорите ни върнаха по 500 лв от новодошлите кооператори .
cat - специалист
По принцип ВиК копаят до тротоарния кран от там нататък се оправяш сам .
hidrazin - майстор
Прикачен файл:
Такса ВиК.jpg
Такса ВиК.jpg (62.95 KиБ) Видяна 5298 пъти

:partyman:
schuldiner - майстор
@kr1100
Вий поне имате къде да се включите, т.е. тръбата има капацитет, или да му мислят тия в ниското. Преди 5 години замалко и ний да "принудим" ВиК-то да ни включи, ама навреме се отказах, щото сме под нивото на канала и трябва помпа... То няма такава смрад вляво и вдясно от нас! Тузари, хотели, ресторанти... всички са в лайната и се прибирам на вдигнати джамове. Иначе цената /преди 5 г./ беше 12 х. лв. за 60 м, като можеше да си ги разделим 5-6 човека, ама за сам си беше 200 кинта метъра до оградата.

На dampi0 може да му е полезно да узнае как точно се прави кооперация, щото като ги плати тия пари, които са си горе-долу нормални, да си ги избива полека отпосле. Може би ако трасето е изцяло в частни терени?

Хидра, за Ф20 да ти копат на 80 см дали е включено в цената? Щото тука е стотачка само това без да е ВиК. А ако е самото присъединяване, какво ги е6е колко метра е линията? Включват едно Ф на една цена, друго - на друга, това го разбирам. Ама сечението по дължината какво общо има, ако не е заедно с копането и тръбите?
  • 1
  • 2

Тема "Цена на метър за включване към ВиК/Полагане на тръба от имота до съществуващата канализация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: