• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
Lutchezar - майстор
Снимай с мастар наистина. Иначе се шлайфа с камбана за бетон поне грубото, има камбани за бързо отнемане и камбани за фино изглаждане, но всички си искат машина с прахоулавяне.
radius - майстор
Говорим за навън, каква машина за прах. Слагаш маската и бой.
brum - майстор
И навън прахоляка е сериозен. Абсолютен минимум е маска и предпазни очила.
krasi92 - майстор
20 сантима денивелация ли има или е равно. Ако искаш само да загладиш грапавини си вземи циментова шпакловка и го заглади. Много е здрава но трябва да я караш на тънко и няколко ръце да стане равно. После си лепи хидроизолацията. При 20 сантима денивелация съм ти дал вариантите. Щом си малко индианец си намери някой вожд да те напътства. След приключване на обекта някой шаман да изпушите лулата на мира и готово.
nobreak - специалист
ср сеп 14, 2022 5:58 amkrasi92 написа:
20 сантима денивелация ли има или е равно. Ако искаш само да загладиш грапавини си вземи циментова шпакловка и го заглади. Много е здрава но трябва да я караш на тънко и няколко ръце да стане равно.
Ето и малко снимки. Днес набързо съм ги снимал обедната почивка. Сега да не ме метнете за калпавата фотография (teeth) . Най големия просвет е на едно място, на което са правили корекция след 2-3 дни, защото им се е свлякъл кофража (как е станало...не питайте, не знам) и се е получилпо нещо като вдлъбнатина под 1 см - явно не им е стигнал материала....

Прикачен файл

1663151648229-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151648222-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151648215-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151631358-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151631345-min-min.jpg
nobreak - специалист
Още малко, че само по 5 става на един път. На някои снимки се вижда сякаш е вдлъбнат единият край....може би е от фотото на телефона или от тревата и се получава такъв ефект

Прикачен файл

1663151677859-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151677853-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151677848-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151664417-min-min.jpg

Прикачен файл

1663151664406-min-min.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
... Обаче ми изникна въпросът - Кой ще ти прави замазката, щото, ако са същите ръце, правили това, май няма смисъл
nobreak - специалист
ср сеп 14, 2022 3:52 pmn_a написа:
... Обаче ми изникна въпросът - Кой ще ти прави замазката, щото, ако са същите ръце, правили това, май няма смисъл
Няма да са със сигурност. Приключих с майсторите. Не знам....като си мисля може би няма смисъл от замазка, все пак е сглобяем басейн с тръбни профили и ако има някаква разлика, ще се подложи на краката. А и тук ме разубеждават, че ще я рина после с лопатата....Гледам ги слагат на гола поляна и нивелират краката с пясък и тротоарни плочки....Идеята ми е поне да се заглади, за да не се пробива / износва бързо винила на дъното. Между другото тази плоча я правиха майстори, защото е на кофти място, не може да се изсипе бетон близо и имаше много ръчен труд и пренасяне на камъни и бетон през градината. Както и да е. Всеки е сърбал подобни попари.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 14, 2022 4:16 pmnobreak написа:
Идеята ми е поне да се заглади, за да не се пробива / износва бързо винила на дъното.
Като гледам рвнинността, си мисля, ако настелеш стиропор колкото ти се откъсне от джоба, колкото и да го сплеска тежестта, все пак ще ти реши проблема. Наесен, като прибираш басейна, си прибираш и стиропора. (и велпапета ще свършат работа, ама много прошлесто :-) :-) )
nobreak - специалист
ср сеп 14, 2022 5:13 pmn_a написа:
ср сеп 14, 2022 4:16 pmnobreak написа:
Идеята ми е поне да се заглади, за да не се пробива / износва бързо винила на дъното.
Като гледам рвнинността, си мисля, ако настелеш стиропор колкото ти се откъсне от джоба, колкото и да го сплеска тежестта, все пак ще ти реши проблема. Наесен, като прибираш басейна, си прибираш и стиропора. (и велпапета ще свършат работа, ама много прошлесто :-) :-) )
Отначало си мислех и това, но със фибран въпреки цената. Мислех и за предложението на Chapara с тротоарни плочки, но това означава все едно да го правя наново и като труд и като материали....Мислех и това на krasi92 за циментова замазка и отгоре рулонната изолация. По принцип трябва ли да се прибира басейна, защото много от фирмите съветват да се зазими?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос саморазливна замазка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: