• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
nobreak - специалист
вт сеп 13, 2022 12:18 amLutchezar написа:
Най-накрая наклонен басейн за водни ски!
:-D :-D :-D.
Майтапа настрана, тази плоча с тази цел ли е правена? Кой я е одобрил с тази денивелация?
Явно аз нещо не обяснявам както трябва....Плочата си е на нивел. Самият терен, на който е излята е с такъв наклон.
вт сеп 13, 2022 7:58 amschuldiner написа:
И какъв е проблемът тази плоча да се изравни пак с бетон? То не са сто кубика... Хем новата настилка може да се подравни да е годна за басейна, че и да се обработи по-прилежно да не се руши на въздуха.
Това питах и аз, как да я изравня (загладя) да не е на шупли и леки неравности....
nobreak - специалист
пон сеп 12, 2022 4:51 pmchapara написа:
На тая " малка денивелация" не те съветвам да строиш басеина! Малка е с 0,5%, а не с 5%. Аз съм опитвал :wink: Басеина стана на елипса :)

Бетона ако не е хидроизолиран от долу, ще се разруши от замръзване на капилярната влага която ще поема от терена! И това съм го наблюдавал с плеснати външни бетонови стълбища на които им падаха облицовките въпреки ходроизолацията. Решението беше околен дренаж, за да се понижи влажноста.

Препятствия да искате :cool:
А отгоре трябва ли да се хидроизолира, че имам останала хидроизолация за 2 слоя да и направя?
chapara - майстор
Че не обясняваш е повече от факт!
Мяташ ни в джаза като пинг-понг :-D
Ми ще я хидроизолираш, най малко защото имаш матеряла.
nobreak - специалист
вт сеп 13, 2022 10:59 amchapara написа:
Че не обясняваш е повече от факт!
Мяташ ни в джаза като пинг-понг :-D
Ми ще я хидроизолираш, най малко защото имаш матеряла.
Ами индианец съм малко :) а грапавините как е най добре да изравня преди хидроизолацията? Плочата не е крива, а просто грубо излята и незагладена достатъчно и тук там има шупли. Исках да направя гладка основа за басейна и за това беше цялото това питане.Грунд, цимент-пясък или грунд флексово лепило и отгоре хидроизолацията?
brum - майстор
Флексовото лепило не е здраво. Рони се. Саморазливните замазки са в пъти по-здрави.
nobreak - специалист
вт сеп 13, 2022 11:44 ambrum написа:
Флексовото лепило не е здраво. Рони се. Саморазливните замазки са в пъти по-здрави.
Така е, но отделно цената всеки казва, че навън ще я рина после с лопатата....
chapara - майстор
Аз за това започнах с тротоарните плочи.
Каква ти е наличната хидроизолация? Ако е на циментова основа, добре. Мажеш и лепиш плочите с цимент и пясък. Фугираш и за финал, течна гума.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Индианецът просто да даде снимка на обекта. С мастар, да видим просвета
Щото си мисля, че ако е хоризонтална плочата и е просто грапава, тънък стиропор постлан под басейна ще реши проблема
nobreak - специалист
вт сеп 13, 2022 1:27 pmchapara написа:
Аз за това започнах с тротоарните плочи.
Каква ти е наличната хидроизолация? Ако е на циментова основа, добре. Мажеш и лепиш плочите с цимент и пясък. Фугираш и за финал, течна гума.
Рулонна изолация е.
n_a написа:
Индианецът просто да даде снимка на обекта. С мастар, да видим просвета
Щото си мисля, че ако е хоризонтална плочата и е просто грапава, тънък стиропор постлан под басейна ще реши проблема
Ще го снимам като се кача на вилата....
chapara - майстор
За рулонната забрави.

Стиропора под 17 тона жива маса ще го предаде.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос саморазливна замазка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: