• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
schuldiner - майстор
Изискванията за гараж и за басейн не са съвсем еднакви... Този басейн ако си няма производител, съответно инструкции за подготовка на някаква основа, може да се кара на общия принцип - пясък или пръст, в краен случай добре подравнена бетонова настилка или тротоарни плочки /тази препоръка я проверих в три небългарски сайта за подобни работи, ама и аз така си знам/.
Пясъчна възглавница може да се направи, като се иззида бордюр със заложен дренаж и мрежа/геотекстил да не бяга пясъкът и се уплътни с пресят пясък 15-20 см. Както и другаде, не е много смислено да се прави хидроизолация, да се подлагат найлони, ако няма наклон за оттичане на водата.
Около басейна може да си правим каквато пътека поискаме, вкл. декинг и рампа за стълбичка. Никакво значение за конструкцията на басейна няма от какво и как са изпълнени. А основата има.

Подразбира се, че въпросната плоча е върху пръстта. Ако е някаква етажна, не бих си помислил да я товаря толкова...
radius - майстор
Здрава "плоча" от камъни и 8мм желязо. В интернет всичко е възможно, не 17 кубика ами 170 може да сложиш, като гледам почти няма форумен отпор.
Сега остава и да е етажна плоча.
nobreak - специалист
пон сеп 12, 2022 1:54 pmradius написа:
Здрава "плоча" от камъни и 8мм желязо. В интернет всичко е възможно, не 17 кубика ами 170 може да сложиш, като гледам почти няма форумен отпор.
Сега остава и да е етажна плоча.
Какво ще рече етажна плоча? Плочата е излята на наклон с лека денивелация около 20 см на 4 м ширина....
пон сеп 12, 2022 11:15 ambrum написа:
Ако само искаш да загладиш плочата (без да я изравняваш) можеш да изшлайфаш бетона.

Ако искаш да слагаш замазка е сложно. По това което съм чел е по-добре да е свързана замазка за да е по-здрава. Свързана пък се прави трудно - трябва да се почисти горният слой на плочата (с химии или с метална четка), да се разкрие здравият слой под него, да се почисти до липса на прах, да се грундира с правилните грундове и отгоре да се сложи замазка.

А това, че е на открито потенциално може да се реши с хидроизолация отгоре. Най-лесното би било един дебел найлон между подложките и плочата.

Пред подобен проблем съм, но поне имам навес над плочата. В моят случай е паркоместо. Саморазливните замазки подходящи за там струват маса пари. Примерно Ceresit CN 76. Или 70-80лв за торба. За да струват толкова явно си има причина. Не си представям как ще си го направиш това сам.

При мен обмислям и вариант за бетон със ситна фракция, висок клас и целият процес по това да бъде свързан. Само че като го излееш го пердашиш отгоре, че да стане гладък. И за да не го яде водата зимата - пак хидроизолиращ слой над него.
Питах за саморазливна направи си сам, защото бях чел в един друг форум за нещо подобно от цимент, пясък и суперпластификатори.... Иначе най лесното за мен е да поизгладя горе долу с някакво флексово лепило, отгоре воалит имам останал без посипка и с посипка и след това подложката за бесейна и самият басейн....Не знам обаче доколко е удачно това?
radius - майстор
Етажна е да има под нея нещо използваемо, а не земя
nobreak - специалист
пон сеп 12, 2022 3:13 pmradius написа:
Етажна е да има под нея нещо използваемо, а не земя
А не....на пръст е, не съм чак толкова гламав :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 12, 2022 3:04 pmnobreak написа:
... Плочата е излята на наклон с лека денивелация около 20 см на 4 м ширина....
Колко сме различни хората
chapara - майстор
На тая " малка денивелация" не те съветвам да строиш басеина! Малка е с 0,5%, а не с 5%. Аз съм опитвал :wink: Басеина стана на елипса :)

Бетона ако не е хидроизолиран от долу, ще се разруши от замръзване на капилярната влага която ще поема от терена! И това съм го наблюдавал с плеснати външни бетонови стълбища на които им падаха облицовките въпреки ходроизолацията. Решението беше околен дренаж, за да се понижи влажноста.

Препятствия да искате :cool:
Lutchezar - майстор
Най-накрая наклонен басейн за водни ски!
:-D :-D :-D.
Майтапа настрана, тази плоча с тази цел ли е правена? Кой я е одобрил с тази денивелация?
krasi92 - майстор
Щом е за басеина трябва га е равна. Саморазливна замазка за 20 сантима разлика требе да си много гламав да правиш. Вариант едно е да залееш отново с бетон и този път кофража да е хоризонтален. Вариант две е да изкъртиш сегашния бетон и да налееш нов пак с кофраж хоризонтален. Вариант три да направиш площадката от дървени греди като ги хоризонтираш. Вариант едно е най евтин и бърз.
schuldiner - майстор
И какъв е проблемът тази плоча да се изравни пак с бетон? То не са сто кубика... Хем новата настилка може да се подравни да е годна за басейна, че и да се обработи по-прилежно да не се руши на въздуха.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос саморазливна замазка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: