• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
nobreak - специалист
нед сеп 11, 2022 4:18 pmchapara написа:
17 тона, чакай малко! Я започни с вида басеин и всичко за него :?
Сглобяем басейн 2.75 х 5.5 м събира 17 000 литра вода по спецификация.
chapara - майстор
Аз си мисля че този басеин е за 2/3 от височината, вкопаване поради ред причини, или нещо се бъркам. Но 2,75 височина за влизане и излизане води до куп затруднения! Подробното ти описание направо ме стъписа :? :shock:
ulieliadi - специалист
Продълговат басеин с ширина 2.75, дължина 5.50 и дълбочина 1.12м - тамън 17 кубика :wink:
chapara - майстор
Ама така аз се отказвам от пъзела! От къде изскочи сега 1,12. Това си е ебавка, кой ти е длъжен?
nobreak - специалист
нед сеп 11, 2022 10:24 pmchapara написа:
Аз си мисля че този басеин е за 2/3 от височината, вкопаване поради ред причини, или нещо се бъркам. Но 2,75 височина за влизане и излизане води до куп затруднения! Подробното ти описание направо ме стъписа :? :shock:
Правоъгълен 2.75 широк, 5.50 дълъг и 1.32 дълбок. Ще правя дървен подиум, за да се влиза :)
krasi92 - майстор
нед сеп 11, 2022 11:03 pmnobreak написа:
нед сеп 11, 2022 10:24 pmchapara написа:
Аз си мисля че този басеин е за 2/3 от височината, вкопаване поради ред причини, или нещо се бъркам. Но 2,75 височина за влизане и излизане води до куп затруднения! Подробното ти описание направо ме стъписа :? :shock:
Правоъгълен 2.75 широк, 5.50 дълъг и 1.32 дълбок. Ще правя дървен подиум, за да се влиза :)
Щом работиш с дърво направи му дървена подложка водоравна
nobreak - специалист
нед сеп 11, 2022 10:54 pmchapara написа:
Ама така аз се отказвам от пъзела! От къде изскочи сега 1,12. Това си е ебавка, кой ти е длъжен?
Извинявам се, писах от телефона и съм допуснал грешка за дълбочината....Не се еб@вам, а помолих за идея. Никъде не съм писал, че е висок 2.75 м, но както и да е, а и размера на басейна не е тема на въпроса ми....
brum - майстор
Ако само искаш да загладиш плочата (без да я изравняваш) можеш да изшлайфаш бетона.

Ако искаш да слагаш замазка е сложно. По това което съм чел е по-добре да е свързана замазка за да е по-здрава. Свързана пък се прави трудно - трябва да се почисти горният слой на плочата (с химии или с метална четка), да се разкрие здравият слой под него, да се почисти до липса на прах, да се грундира с правилните грундове и отгоре да се сложи замазка.

А това, че е на открито потенциално може да се реши с хидроизолация отгоре. Най-лесното би било един дебел найлон между подложките и плочата.

Пред подобен проблем съм, но поне имам навес над плочата. В моят случай е паркоместо. Саморазливните замазки подходящи за там струват маса пари. Примерно Ceresit CN 76. Или 70-80лв за торба. За да струват толкова явно си има причина. Не си представям как ще си го направиш това сам.

При мен обмислям и вариант за бетон със ситна фракция, висок клас и целият процес по това да бъде свързан. Само че като го излееш го пердашиш отгоре, че да стане гладък. И за да не го яде водата зимата - пак хидроизолиращ слой над него.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос саморазливна замазка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: