• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
Grozdev - специалист
Да се намеся и аз..
Готовите саморазливни ЗАМАЗКИ не се препоръчват
За външни условия.
Почти всички са за интериорни
Решения..
Няма да издържи дълго на външни условия, а и финансово
Не се връзва.
Мога да предложа нещо такова
(от типа НАПРАВИ СИ САМ!..)
бюджетно, и да се заглади
идеално. Трябват малко инертни материали, цимент и малко химия. Също и някой от инструментите за саморазливка!
(Ракел,, иглен валяк и Др.)
! Най важното е начина (последователността ) на работа. от подготовката до полагането.
Ако собственика иска.и Все още не е сътворил нещо друго вече.
Че питането не е от скоро гледам., и не ми се "стреля сватбарската."
:)
П п
То тва от миналата година,, чак сега видях.. :?
ЗА Кво писах, не знам!! Да е весело


:yawinkle:
MamaMy - майстор
Аааа, пиши си, тренирай! Не ни пречиш. :lol:
chapara - майстор
На скоро, някъде, тъдява дадох линк за саморазливна, за вншно приложение. Човечее,това твойто е заразно, забравих в коя тема беше🙃
Grozdev - специалист
Хи хи,, :-D
То луд умора няма,, само се поти!
Няма ЗначкА че темата заспала.
Важното е да се пускат мнения.
Кво пък,, Все някой ще го интересува..

:yawinkle:
schuldiner - майстор
Тя великата тайна - за въшно приложение полимерът се свързва с ..... цимент. Вътрешните са някакъв рядкоч като боза, ама циментът не е пребладаващ. За тези пътеки ако се забърка някаква течна хидроизолация /тип течна гума/ с малко бетон контакт и цимент, да стане подходящо за нанасяне.... После нищо не може да го мръдне това - циментът предпазва от УВ стареене, а полимерите от киселините във въздуха. Цена - 30-40% от готовите продукти.
Krasi_S - специалист
ср авг 23, 2023 12:00 amschuldiner написа:
...течна хидроизолация /тип течна гума/ с малко бетон контакт и цимент, да стане подходящо за нанасяне...
Може ли някакви примерни пропорции на горните три съставки? :)
Grozdev - специалист
Тва със " течната гума" е несериозно.
Полимера там е вид
Латекс"!..
Знаех го на времето (точното наименование не помня, но бе на BASF!) и съм го ползвал в различни смеси но за хидро.
Щото се разтяга....като
Презерватив. :?
Колега ,,,
Каква дебелина имаш да изравняваш?
И на вън ли трябва да е?
Или вътрешно.?
Не става само с цимент и
Бет. Коткт!
Трябва и още неща, за да
"бухне кекса"!
А за да се получи добре и напътствия. Степ бай степ.
Иначе е :
Проба =грешка.
:yawinkle:
.
schuldiner - майстор
Гроздев, като ти е несериозно, купувай си готови смеси за двойна и тройна цена. И не думай, само БАСФ са имали течен акрил...


@Krasi_S
Зависи колко вода има в течната хидроизолация. Ако е прекалено гъста, разреждаш с бетонконтакт. Скъпият полимер се предполага да е в хидроизолацията /или във водоразтворим лак за дърво/, по-евтиният - в контактните грундове, а съвсем простите са във фасагена и латексите за вътрешно. Т.е. колкото по-скъпо, толкова по-качествено, според нуждите избираш.
Ако ще се пълнят неравности, пак според дълбочината .- може само циментова шпакловка и отгоре тази запечатка, може и с добавен пясък към полимерната. Доколкото съм правил опити, само полимерна с фибри се разслоява при дебелини над 1,5-2 см, отлята наведнъж. Послойно нанесена няма грижи.
Консистенцията за нанасяне с валяк е да не тегли и да не утаява в кофата, за маламашка също като нормална шпакловка. Стяга бързо, но носи едно две доразреждания по време на работа.
Последно шпакловах дървени колони. За четири колони 10х10х3 м = 1,2 м2 грунд и две ръце разходът беше общо 2 л хидро, литър бетонконтакт и четвърт торба шпакловка. Сместа хвана перфектно и по металните обувки на колоните /иначе не се сещам с какво щях да ги крия/.
Grozdev - специалист
пон авг 28, 2023 5:58 amschuldiner написа:
Гроздев, като ти е несериозно, купувай си готови смеси за двойна....
И не думай, само БАСФ са имали течен акрил...

Т.е. колкото по-скъпо, толкова по-качествено,...


И аз така казвах,,
"Щом е на пътя значи е на
ПЪТНОТО.. " :-D
:)
'
' Динер,, много ясно че на пазара не само BASF! (не ми се изброяват много са, !) ТОГАВА ползвах техен продукт.

Полимерите за нещата които споменаваш не СА само АКРИЛ!
Много и различни по състав
И цел.
Като почнат от(" АКРИЛ").
Всъщност стирол =акрилатни,,
стИрен =акрилатни,
стИрен =бутадиен,, и още мн.
ТА до полиуреи,, според предназначението =списъка е дълъг..
Когато се занимавах със стр. Химия, повечето ги знаех.
ОТ доста време съм ги ЗАРЯЗАЛ.
А когато ми се е налагало,
Да изравнявам нещо, НЕ СЪМ си купувал двойно и тройно.
Правя си ги сам според дебелината.
Саморазл. Замазка, или самоуплътняващ се Бетон..
А на обекти, каквото си купи инвеститора.
Въпросните полимери в сместа дават и по добра адхезия /залепване/ към разнородни материали.,, (към повечето пластмаси или поли етилен НЕ ЛЕПНАТ!) но зависи МНОГО И от
Хигроскопичноста на основата.
Може се разлепят след време
ОТ попаднала влага в основата.
ВИЖ, дърво с цимент само не съм мазал,!? .
Противопоказно ми е. :wink:
Но с "каращисана" Варова смес =ДА..
П П
Веки има право да си прави
Експерименти.
По тези въпроси в темата,
АЗ съм приключил.
Пожелавам успех на начинаещите.
:yawinkle:
Krasi_S - специалист
@schuldiner
Благодаря много за инфото. Винаги съм се чудил дали няма някакъв бюджетен и сравнително бърз вариант за хидроизолиране на разни циментови неща изложени на външни условия.
Пример: на село имаме малка постройка (6 квадрата), която е склад за инструменти. Покрива ѝ е бетонен, правена е от някой роднина преди 40 години, да кажем. Просмуква вода надолу при сняг и дъжд, но не е нещо сериозно. Не си заслужава сериозен ремонт и е на принципа, изкарала е 40 години дотук, та се тая за нататък. Но винаги е по-добре, ако може да и се помогне малко. Та определено бих го пробвал този метод там. И ако има още някоя тънкост, за която може да се сетите - и ти, и Grozdev, пишете я. Все на някой може да му свърши работа един ден.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос саморазливна замазка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: