Всички въпроси за вилата.
kunchevv - напреднал
Привет,
До сега не съм се занимавал с правенето на нов навес и имам няколко въпроса:
1. Стъпките на гредите с какви болтове да ги хвана ? Гредите са 10х10 и ще стоят на метални стъпки.
2. Гредите са високи 3м, а аз гоня височина 2.20м, хващам гредите на стъпките в бетона меря равна височина на всичките 6 колони и режа на място или демонтирам режа и пак хващам ?
Благодаря предварително
ivanovbg - майстор
вт юли 11, 2023 9:21 pmkunchevv написа:
Привет,
До сега не съм се занимавал с правенето на нов навес и имам няколко въпроса:
1. Стъпките на гредите с какви болтове да ги хвана ? Гредите са 10х10 и ще стоят на метални стъпки.
2. Гредите са високи 3м, а аз гоня височина 2.20м, хващам гредите на стъпките в бетона меря равна височина на всичките 6 колони и режа на място или демонтирам режа и пак хващам ?
Благодаря предварително
Навеса наклон няма ли да има? Дъжд, сняг, как?
Ако са ти нивелирани стъпките просто си режеш гредите на земята, ако ли не както ти е удобно. Ако мислиш, че можеш да ги отрежеш право както са монтирани - действай така.
Здравей! Аз навеса си го направих с 14Х14. Защото според мне 10Х10 са много тънки и ще се огънат. За покрив сложих термопанели 4 см. Успех.
torbalan - Дървен философ
вт сеп 12, 2023 8:52 amIvoMarinov75 написа:
Здравей! Аз навеса си го направих с 14Х14. Защото според мне 10Х10 са много тънки и ще се огънат. За покрив сложих термопанели 4 см. Успех.
Аз моя го направих с 6х8 и няма драми. Но не са само прави греди, а са ферми.
Десетина години вече няма драми.

През 60 см. са наредени такива рамки, върху които са наковани летвичките за циглите на покрива.

Прикачен файл

untitled.png
untitled.png (3.06 KиБ) Видяна 2765 пъти

Тема "Правене на навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: