• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Алекси Георгиев - напреднал
Става дума за вилен имот.
Старото дюшеме беше направено буквално от лакирани кофражни летви върху скара от греди. Всичко беше изгнило до неузнаваемост. Изкъртих го и изхвърлих сгурията, която беше под него. Отдолу остана здраво натъпкан земен насип.
Сложил съм стари кашони по цялата площ, върху тях дебел найлон, засипал съм с насипен материал 0-22 и съм сложил стари циментови колци за да не мърдат камъчетата.
Прикачен файл:
Screenshot_20230122_140149.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20230122_140213.jpg




Сега...
Идеята е да сложа арматурна мрежа 6мм и да излея бетон. Важно е да отбележа, че не се гони никаква естетичност. Отгоре ще има финна замазка и балатум или дебел мокет. Изолация и подово не са нужни, защото тук се идва само лятото.

Площта е 2.5м/3.5м Насипът е към 15см дебел и остават още 5см до грубото ниво. Въпросът ми е как се прави бетона - пропорция и колко пясък и колко торби цемент от 25кг ще ми трябват? Ще бъркам с 120 литрова бъркачка.
zz_stefanov - майстор
Дори и само за лятото ти препоръчвам ново дюшеме.
Алекси Георгиев - напреднал
нед яну 22, 2023 2:33 pmzz_stefanov написа:
Дори и само за лятото ти препоръчвам ново дюшеме.
Благодаря, но решението е взето вече. Остават въпросите относно количеството бетон и полагането му.
iliya_i - майстор
нед яну 22, 2023 2:23 pmАлекси Георгиев написа:
Насипът е към 15см дебел и остават още 5см до грубото ниво.
Нещо си се объркал в сантиметрите.
Намаляш насъпът и камъчките ги ползваш при бъркане на бетона. Ако колците надстърчат ги махаш също.
Всичко, с дебелина под 10 см е замазка, а не бетон!
И ще се нацепи още първия сезон. :-D
joro_kem - специалист
нед яну 22, 2023 2:23 pmАлекси Георгиев написа:
...Въпросът ми е как се прави бетона - пропорция и колко пясък и колко торби цемент от 25кг ще ми трябват? Ще бъркам с 120 литрова бъркачка.
viewtopic.php?t=56140&start=15
MamaMy - майстор
Трябваше да питаш по-рано. Вместо да изхвърляш сгурията щеше да я вложиш в бетона и да направиш сгуробетон. Не само, че изолира, но е много по лек и се работи много по-лесно с него. Здравината въобще не е за подценяване.
Алекси Георгиев - напреднал
нед яну 22, 2023 4:01 pmiliya_i написа:
Нещо си се объркал в сантиметрите.
Намаляш насъпът и камъчките ги ползваш при бъркане на бетона. Ако колците надстърчат ги махаш също.
Всичко, с дебелина под 10 см е замазка, а не бетон!
И ще се нацепи още първия сезон. :-D
[/quote]

Забравих да спомена, че въпросното помещение е разширявано и има съществуваща замазка.
Прикачен файл:
Screenshot_20230122_205425.jpg

Подведе ме един съсед, който ме "открехна" на този начин.
Колците няма да надстърчат, защото са под нивото на съществуващата замазка (на около 5см)
Прикачен файл:
Screenshot_20230122_211036.jpg

Мога ли в този случай да забъркам по-рядко цемент и пясък (мляко май се казваше), колкото да попие в насипа, после да сложа арматурната мрежа и да залея останалите 5см до нивото на старата замазка?
iliya_i - майстор
нед яну 22, 2023 9:15 pmАлекси Георгиев написа:
Забравих да спомена, че въпросното помещение е разширявано и има съществуваща замазка.
Не знам как смяташ да направиш здрава връзка между старо и ново в средата на помещението.

Кърти старата и лей ново в цялото помещение. С арматура от стена до стена.
chapara - майстор
Е как ще направи връзка? С армираната замазка през цяло, която е планирал :shock: :? Ъ?
MamaMy - майстор
Диреците може да се ползват за майки да се води мастара по тях, но като постегне бетона един два часа се вадят и се запълват с бетон и техните дупки. Това което си насипал сега на сухо няма да стане освен ако не правиш сух под със шперплат или фазер. И за там обаче си има технология различна от тази.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на старо дюшеме със бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: