Всички въпроси за вилата.
chapara - майстор
пон авг 21, 2023 12:17 pmТрифон П.Трифонов написа:

Бе забравил съм колко беше подписал, та поста ми е във вид на въпрос.

Лоша работа с паметта, пий апчетата

Добре си се справил, ама според пенсионното ми, почнал съм да работя на годинка, таааа..... втора категория😁
Мое да пратиш някого, но само до другото дърво.

къдет си искам, при , враговете най вече, да не ми подскачаш по ......тура🤭
Ти си знаеш как се излиза от фигура свредел.

Много се изживяваш, дърпай си пърцуцата😊
👋
Изпращам те за неопределено време🤝
brum - майстор
А по темата :) ? Фин кварцов с цимент и после импрегниране с нещо? Или няма смисъл?

Мога пък за пробата да го пробвам на един малък участък и да видя за догодина дали ще пускам отпуска за тази работа.
Фугирай по стандартния начин, където може!
Където няма, или почти няма фуга, и не може да се фугира, ще си покаже дали трябва да се прави нещо догодина.
Единствено, да навлиза вода, да замръзва и да разрушава камъка.
Станалото- станало.
ivanovbg - майстор
пон авг 21, 2023 1:50 pmbrum написа:
А по темата :) ? Фин кварцов с цимент и после импрегниране с нещо? Или няма смисъл?

Мога пък за пробата да го пробвам на един малък участък и да видя за догодина дали ще пускам отпуска за тази работа.
Послушай колегата chapara. Вземи си фуга за външно с цвета на гнайса. И да не се измие няма да личи. Пясъка може да дойде едричък за фуги под 2мм. Догодина ще видиш и ако има повреди най удачния вариант е мрежа, замазка и меткаш един грес :-D
То е ясно, че не става бързо. Бързо можеш само да се насереш. Ако искаш да е ок, трябва да си направиш тоалетна, баня... , а тя става бавно.
brum - майстор
пон авг 21, 2023 2:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Фугирай по стандартния начин, където може!
Където няма, или почти няма фуга, и не може да се фугира, ще си покаже дали трябва да се прави нещо догодина.
Единствено, да навлиза вода, да замръзва и да разрушава камъка.
Станалото- станало.
За стандартният начин ще мисля догодина. Не мога да отделя 1 месец сега. А като знам колко е няма да стане по-бързо.

Камъка иначе е импрегниран. Вода в него не влиза, но под него влиза. И подозирам, че тя е виновника за плочите дето удрят на кухо.
Димитър Димов - специалист
Взимай един флекс и си направи фуги.
пон авг 21, 2023 8:22 pmДимитър Димов написа:
Взимай един флекс и си направи фуги.
Не посмях да го предложа. В доста задници съм забит, та...
Правил съм го на напукан теракот, за "закърпване на положението", до смяната му.

Трудоемко и прашно ще е. Догодина ще оцени по адекватно положението.
brum - майстор
пон авг 21, 2023 8:22 pmДимитър Димов написа:
Взимай един флекс и си направи фуги.
Виж, това е идея. Ще го обмисля. Факт, че ще е прашно, но може да се окаже единственият вариант да се подсигури дългосрочно 100+м2 налепен камък.
Ал_ - специалист
За тази квадратура може да си заслужава покупката на подходяща приставка за ъглошлайф
brum - майстор
Би ли споделил примерна приставка?

Тема "Фугиране на формован гнайс нареден почти без фуга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: