Всички въпроси за вилата.
Здравейте, става дума за декоративна ламперия/сечак на вилата в трагично състояние. Така заварихме ламперията от предните собственици, от години искам да я реставрирам, но време нямаше. Та тази година и дойде времето. Съвети с каква машинка най-ефективно мога да мина така, че адекватно да се изшлайфа навсякъде?
Прикачен файл:
20240329_103213.jpg
miliad - майстор
Най-ефективно с пясакоструйка. Или на ръка с цикла оформена по радиуса на дъската.
MamaMy - майстор
Телена четка за ъглошлайф с тънък косъм. Подчертава структурата на дървото и кара жилките да изпъкнат.
пет мар 29, 2024 5:31 pmMamaMy написа:
Телена четка за ъглошлайф с тънък косъм. Подчертава структурата на дървото и кара жилките да изпъкнат.
Благодаря, аз гледах и нещо такова, но не знам дали е подходящо:
Прикачен файл:
20240329_175542.jpg
kborisov - специалист
Това, за да е в това състояние си има причина.
Каквото и да го направиш, ако не отстраниш причината, скоро ще е пак същото, че и по-зле.
nikolson - майстор
Едно време ги ползвахме за друго, но гледам и сега ги има:
https://www.chiko.bg/shop/chetki-za-dom ... a-tel.html
пет мар 29, 2024 7:49 pmkborisov написа:
Това, за да е в това състояние си има причина.
Каквото и да го направиш, ако не отстраниш причината, скоро ще е пак същото, че и по-зле.
До колкото знам едно време е мазано с някакъв неподходящ лак + изложението на фасадата пряко слънце, влага есента, тежки зими. Общо взето това трябва да е причината. Парапетите на терасата бяха в същото състояние, но тях ги смених изцяло, направих, лакирах и трета година не са мръднали.
Фасадата ми се ще само да реставрирам
Благодаря на всички, ще дам ъпдейт като почна работа :)

Тема "Заоблена ламперия реставрация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: