Всички въпроси за вилата.
aleksnp - специалист
Може ли в бетона, да се слагат парчета тухли, керемиди, цигли, теракот, фаянс, за пълнеж?
ср апр 10, 2024 3:09 pmMamaMy написа:
Мислех да помогна, но не искам да стимулирам мързела. Форума има търсачка.
Стана ми интересно и като шампион по работа с търсачката, запретнах ръкави- написах баластра, естествено.
На втора страница се появява твоето мнение, в което си споменал баластра, но е безполезно за питането тук.
Синтезиран, въпросът е- колко части пякък и колко чакъл има в баластрата.
В процеса на работа с търсачката, установявам, че баластрата не е в постоянни пропорции, благодарение основно на теб, естествено.

Първото ти включване не беше добро. Имах шанс да те изпреваря по подобен начин, но нямам опит с баластра. Би могъл да се включиш направо с второто си мнение.

Кака!!!

На въпроса за пълнежа- Тати, да го прощава Шефа, би ползвал изброените. Аз бих ги ползвал ако не се изисква добра плътност или с особено внимание към детайла.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Като ми трябва нещо, запрятам ръкавки и пускам търсачки на всички ключови думи. Чета всичко. Сумарно за няколко часа съм прочела и мозъчето ми има достатъчното инфо за да пресее. Мисля, на това ми казват "мислене". Обикновено вече имам отговора. Ако ми трябва потвърждение или уточняване, задавам въпроси. Това е из целия интернет. А това тук, всичкото, е говорилня. Мамини и татюви, на различни възрасти, останали без приятелки, да си побъбрят, да имитират отделеност от пола и колан.
Другото яко нещо е повсеместното непознаване на езика и другите материи. Гледам, и уЙкипедия пише баластра,показва чакъл...
Та, питащия да покаже баластрата. А най-добре, да си я пресее. Тъкмо фитнес. Или да си го бърка с наличното, 1 към 5, щото не е баш отговорен бетон. В бетонобъркачката 1 лопата цимент, 5 лопати баластра. Мисля е лесно
Изображение
Последна промяна от n_a на чет апр 11, 2024 9:09 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 11, 2024 7:08 amТрифон П.Трифонов написа:
ср апр 10, 2024 3:09 pmMamaMy написа:
Мислех да помогна, но не искам да стимулирам мързела. Форума има търсачка.
Стана ми интересно и като шампион по работа с търсачката, запретнах ръкави- написах баластра, естествено.
На втора страница се появява твоето мнение, в което си споменал баластра, но е безполезно за питането тук.
Синтезиран, въпросът е- колко части пякък и колко чакъл има в баластрата.
В процеса на работа с търсачката, установявам, че баластрата не е в постоянни пропорции, благодарение основно на теб, естествено.

Първото ти включване не беше добро. Имах шанс да те изпреваря по подобен начин, но нямам опит с баластра. Би могъл да се включиш направо с второто си мнение.

Кака!!!

На въпроса за пълнежа- Тати, да го прощава Шефа, би ползвал изброените. Аз бих ги ползвал ако не се изисква добра плътност или с особено внимание към детайла.
ТТ!!! ;-) Виж по-горе.
С Времето и ти или ще се пропиеш като мен или ще изпушиш като Н или...

Тури му пясък!
Изображение
aleksnp - специалист
Рече Баба и продължи да надига шишето.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 11, 2024 9:15 amaleksnp написа:
Рече Баба и продължи да надига шишето.
Именно
НЕ, НЕ МОЖЕ В БЕТОНА ДА СЕ СЛАГАТ БОКЛУЦИ!
Алекс, и пепел му тури!
Все пак, построил съм само една къща- тоалетни не.
Затова, поемай с усмивка всички мнения и отсявай, което според теб е баластра!
kr1100 - майстор
У наш район баластра е обли речни гладки камъчета в различен цвят и форма и едрина. Не са с остри ръбове като филца и чакъл. Баластрата само за неотговорни неща.

Автора като пълнеж можеш да слагаш начупени керимиди, но в никакъв случай тухли всякакъв вид.
nobreak - специалист
чет апр 11, 2024 12:31 amMamaMy написа:
Не, не ги мързи колегите, само не им се занимава. А и защо да се потят като може на готово? Ако иде някой да помогне и да го свърши още по-добре.
Ако се разровиш малко в мненията ми, ще намериш една тема как дадох 2000 лв труд за 28 м2 плоча и около 30 м2 замазка на вилата и да видиш колко права плоча ми направиха, при условие, че ги предупредих, че ще има басейн върху нея и искам да е права. Така, че моля те, не ми говори как искам някой да ми свърши работата за без пари. Помолих за помощ, комплексарски те коментари ги остави за пред жена си.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 11, 2024 8:49 pmnobreak написа:
чет апр 11, 2024 12:31 amMamaMy написа:
Не, не ги мързи колегите, само не им се занимава. А и защо да се потят като може на готово? Ако иде някой да помогне и да го свърши още по-добре.
Ако се разровиш малко в мненията ми, ще намериш една тема как дадох 2000 лв труд за 28 м2 плоча и около 30 м2 замазка на вилата и да видиш колко права плоча ми направиха, при условие, че ги предупредих, че ще има басейн върху нея и искам да е права. Така, че моля те, не ми говори как искам някой да ми свърши работата за без пари. Помолих за помощ, комплексарски те коментари ги остави за пред жена си.
Така както те чета, тебе баш те мързи. На няколко нива. Та, не разбирам какво се молиш на колегата да те разбере... Ти си някак комплексен...

Тема "Пропорции за бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: