• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всички въпроси за вилата.
hard_core - специалист
Здравейте, започнах ремонт на вилата, която е строена с непечени тухли. Стените наковах с рабица в тухлите с 7см. пирони(надявам се да е достатъчно:)), но се чудя колко нагъсто трябва да е за да стане здраво захващането на стената. Следващото ми чудене е относно грунда, намазах тухлите с рядък хоросан, но имам и син грунд на Баумит - да го ползвам ли? Нямам никакъв опит с мазилки, шпакловки и т.н. и от това произлиза третия въпрос: четох, че се прави мазилката на влажна основа(пръскам грунда и веднага започвам мазането на хоросана?), но не ми е ясно пердашенето - кога се прави и с какво? Благодаря на отзовалите се да помогнат на неук ентусиаст :)!

Прикачен файл

IMG_20240602.jpg
chapara - майстор
Като цяло трябва да си на 100% готов с ел. инсталация и ВиК ако има други неща за под мазилката.
С какво си решил да изпълниш мазилката? Върху пресен грунд не се полага нищо, той до някъде укрепва повърхностния слой на основата, което ще рече, колкото повече грунд, по добре и не дава възможност оснвата да дръпне водата на мазилката за да се получи съсъхване. Хубаво е да се ползват и фибри при забъркване на мазилката в твоя случай.
hard_core - специалист
Под мазилката няма да има нищо, вилата няма вода, а кабелите ще са над мазилката в метална гофрирана тръба. За хоросана съм се спрял на Баумит Пума(могат ли да се слагат фибри в него?).
miliad - майстор
Във форума има една стара тема за всички етапи как се прави варо-циментова мазилка.
На кирпича е достатъчно да се хвърли шприц от варо-циментова мазилка, но с много цимент вътре.
И за това вече има клипове колкото искаш в Ютуб.
hidrazin - майстор
ср юни 05, 2024 10:12 amhard_core написа:
... кабелите ще са над мазилката в метална гофрирана тръба...
Що? :?
:partyman:
hard_core - специалист
ср юни 05, 2024 10:33 amhidrazin написа:
ср юни 05, 2024 10:12 amhard_core написа:
... кабелите ще са над мазилката в метална гофрирана тръба...
Що? :?
:partyman:
:lol: не търси смисъл! Бях го видял някъде и ми хареса как изглежда :roll:
hidrazin - майстор
А, това е друга бира. Щом ти харесва - кеф цена няма!
Демек ще го правиш в стил hard_electro ... :-D
:partyman:
hard_core - специалист
ср юни 05, 2024 10:42 amhidrazin написа:
А, това е друга бира. Щом ти харесва - кеф цена няма!
Демек ще го правиш в стил hard_electro ... :-D
:partyman:
:supz:
chapara - майстор
ср юни 05, 2024 10:12 amhard_core написа:
Под мазилката няма да има нищо, вилата няма вода, а кабелите ще са над мазилката в метална гофрирана тръба. За хоросана съм се спрял на Баумит Пума(могат ли да се слагат фибри в него?).
Пумата няма нужда от фибри!
Малко едричка мазилка си избрал, ще пада яко пердашене при зърнометричен състав до 4мм.
Не е ясно какъв финиш гониш. Ако ще е селски рустиков стил ще е може би интересно, но ако ще гониш гладкост е автогол. Тази мазилка е предвиде на за зидане и хастарна мазилка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Ремонт на кирпичена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: