Всички въпроси за вилата.
chapara - майстор
пон юли 01, 2024 9:05 amКиррил написа:
нед юни 30, 2024 10:15 pmhidrazin написа:
нед юни 30, 2024 8:35 pmКиррил написа:
Обърни се към архитект и той ще направи чертежи, ще вземе в предвид снежна покривка, ветрово и всякакво друго натоварване, характеристики на панелите и т.н.т.
Ще ме извинЯваш ама пак ... не си в час.
Нищо такова няма да му направи архитекта а ще му нарисува с молив/пастел някоя творба ма Пикасо. :rock:
Архитектите са художници дето обикновено рисуват невъзможни за изпълнение неща.
Работите за които говориш ги правят проектантите (с изключение на BLUEPUPIL дето и това не може) и инженер конструкторите.
Давай ся нататък... :)
:partyman:
Да...... преди 35 години архитектите можеха да направят чертеж и да сметнат с какви материали да се направи покрив 10 х 4. Сега според "hidrazin" те рисуват с МОЛИВИ И ПАСТЕЛИ творби на Пикасо. Бъкел не разбират от проектантство, от конструкции, как се пресмята снежно и всякакви други натоварвания... а бе могат само да рисуват..... не могат да смятат дори.

Прав си, според теб трябва ли да подаде молба в някое проектантско бюро (дано да няма там архитекти, че те нищо не разбират), да се допита до конструктори, инженери по различните инсталации които евентуално може да ги има (електро примерно, може да има осветление на тавана), инженери по пожарна безопасност - (преминават комини), да се направи доклад за геоложко проучване на терена, в който се разглеждат характеристиките и носещата способност на почвата дали ще издържи металният покрив.... да се направи план и задание на идейният проект...
После според теб да се направи ли екип от консултанти за да работят по идейният проект и да се се разработят:
-Концепцията за проектирането.
-Очертаване на спецификации.
-Стратегия за планиране.
-Програма и стратегия за поетапно изпълнение.
-Възможност за изграждане и логистика на строителството.
-Анализ на ограничения и възможности.
Следва няколко месечно проектиране.......

А бе според "hidrazin" работата не може да ти свърши прост архитект, треба си сериозна работа за покрив 10 х 4м.

Разбираш ги тия работи, печен си. Свалям ти шапка. Давай ся нататък... :) :drinkers:

Сега сериозно:
Допитай се до хора на които това им е работата - проектиране на метални покриви. Възложи работата на специализирана бригада задължително с договор. У наше село един беше спазарил двама роми, да му ремонтират покрива, та единият взел че паднал от горе и се пребил. После циганката ги съди за кръвнина понеже е бил работодател на мъжа и и не взел предпазни мерки против трудова злополука.
Живеем в шибано време и трябва нещата да се оглеждат сериозно за да не настъпим котето.
Бе я не ми подскачай, ами се виж кой започна с дъъългите назидателни постове, а и продължавш да наглееш. Половинчато извинение, благодаря не ми трябва. Това се чете и ще се чете!
Не е все едно да каже някой че го боли тура, а ти да го пратиш на зъболекар, нали. На мен не ми дреме иначе че ти се чувстваш затапен, а че колегата разба да не ходи на зъболекар. Ако не можеш, не взимай отношение. А аз какво ще правя си е моя работа и ти няма да го видиш. Сръдльо😁
hidrazin - майстор
пон юли 01, 2024 8:08 pmКиррил написа:
Сега доволен ли си след като ме затапихте и доказахте с Хидразина че съм просТ. Какво съм виновен, че архитектите сега не струват пет пари и са с купени дипломи.
Ама ти продължаваш като онова с дългите уши на дървения мост... :-D
И на всичкото отгоре сам си го втъкваш:
пон юли 01, 2024 5:37 pmКиррил написа:
Имал съм взаимоотношения с архитект само два пъти.
И като си имал близки срещи от третия вид само два пъти, кое ТИ ДАВА ПРАВО въобще да даваш мнение какво прави един архитект?
През последните 10+ години редовно имам работа и с архитекти, и с проектанти, и с инженер конструктори...
И друго относно това - архитектите сега не струват пет пари
И сега и преди е все тая. От архитектите дето съм работил единия си замина скоро, Бог да го прости.
Другия е на преклонна възраст а третия е новоизлюпен от преди две години. Другите няма да ги изреждам по понятни причини.
И разликата е НИКАКВА - един истински проект не могат да направят с детайли.
Разликата между новите и старите е че старите рисуват с моливи, пастели ... а новия с комп. :-D
Ей ти пример за работата на архитект.
Рисува красоти - готина къща, зелено, небе с облачета и НАЙ-ВАЖНИТЕ НЕЩА - гаража, колата, щастливите деца. :lol:
Рисува идилия която НИКОГА не се случва. Особено в територията България...

Прикачен файл:
ИДИЛИЯ.jpg

Ама ти си продължавай да мрънкаш де... :)
P.S.
пон юли 01, 2024 8:22 pmAndri01 написа:
...някои с незавършен 8-ми клас, се правят на многознаещи. Но стават само и единствено СМЕШНИ ...
Така е душко. Явно скоро си гледал в огледалото и си разбрал тъжната истина.
Моите съболезнования! :prayer:
Andri01 - майстор
:lol: Има една песен на Лили Иванова: " Панаири,панаири..." - "С толкова измислени НЕЩА...?!" Чугунено -главия е определено едно от тях!!! Дали някой ще се припознай? :lol: :lol:
hidrazin - майстор
пон юли 01, 2024 10:37 pmAndri01 написа:
Има една песен на Лили Иванова: " Панаири,панаири..." - "С толкова измислени НЕЩА...?!" Чугунено -главия е определено едно от тях!!! Дали някой ще се припознай?
Аха, като дете съм я чувал. Писана е за един водолаз дето няма абсолютно НИЩО между ушите.
И двамата били млади (тя леко какичка и се пробвала) ама той имал в плувките само една вмирисана копърка с изцъклено око.
Та какичката му турнала шнорхела изотзад и му била един шут...
За тая песен говориш, нали? :rock:
P.S. И научи БЪЛГАСКИЯ език ако ще се припознаваш! - припознай :lol:
Така е без завършен 8-ми клас.
chapara - майстор
Май някои хора търсят да пият чужда кръв и забавления. Прийбали се👉👉👉😁
За мен темата приключи,кой къф се припознал, негова си работа :butthead:
hidrazin - майстор
пон юли 01, 2024 11:34 pmchapara написа:
За мен темата приключи,..
А! И мЪ заряза ли бре? :igitt: :-D
chapara - майстор
Ми да, говорих по същество.
Кой разбрал, аферим.
Не съм ти адвокат😁
🍹🍸
hidrazin - майстор
Абе я бегай да спинкаш!
Ред ти е и ти се полага... :-D
P.S. Абе ... кореняци. :lachtot:
gogo7777 - майстор
нед юни 30, 2024 7:56 pmivo_cool написа:
Здравейте, имам питане към всички който са се сблъсквали с това и имат компетентно мнение. Та имам вила която е с керемиден покрив, който в момента е в много лошо състояние. Изгнили дъски и греди и начупени керемиди. Решх да направя изцяло нов покрив но да е със сандвич панели и метална конструкция. Въпросът ми е колко дебели трябва да са металните профили и колко е допустимото разстояние между профилите?
Дай размери на покрива и кажи каква е основата, за която ще се крепи. Също размерите на панелите.
Grozdev - специалист
:)
БАСИ Дискусията... ,,,
То питането остана в НЕБИТИЕТО..
:lol:

Разликата между Архитект и инж.Конструктор е... ,,
че този дето НЕ МОЖЕ си вземе изпитите по математика,,, става Архитект.. :lol:
Дървото гниело,, метала ръждясва!

Квито и панели да слага човека,,
Спазвай наклона на предишния покрив.,, ако имаш повече
Финанси давай с по голямо сечение на метала. (уайзените или кухи профили...) / Колкото до големия СНЯГ който
Може би ще падне някога в Бургас
С оглед ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ,( за което говорят всички.!) , Да не те притеснява. Сигурно ще се случи,, но надали ше сме живи.. :lol:
Изобщо. :) някоя друга снегозадържаща скоба само предвиди..!
Ламарина та на т. Панела е 0.4мминаче се води 0.5мм
Пълнежа е все тая..
То винт за дърво торнадо пр. който ти продават ф 6мм,
Замерен със шублера вътер в резбата е 4.2мм. :?
Всичко е измама търговски (византийски) номера :lol: :lol:
( пенополиуретана е по "твърд)" от останалите материали.
Така че смело.. Хакай метал и на
Конструктора свободно..!
:yawinkle:

Тема "Изграждане на нов покрив с метална конструкция и сандвич панели" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: