Всички въпроси за вилата.
Savov - специалист
Успех на всички.
rahhan - напреднал
Темата за направа на пещ е разисквана тук: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1310
vihren - помощник
Имам зидана пещ на село и сега ще я възстановявам.Мога да кажа само , че е зидана с глинени тухли /непечени/ а за зидарията и замаската на "шкембето" е използвана жълта пръс и слама.Разтоянието м/у тухлите е 3-4 см. Ще направя снимки и ще ги кача за да се види как е правена.
Спомням си само ,че като я построиха /дядо ми и още един на неговата възраст/ 2 - 3 пъти я палиха за да се опекат тухлите и замаските.След като беше готова дядо ми стъпа в средата на "шкембето" за да види дали е здрава. За съжаление тайната си отиде с него.
Другия спомен от детцтвото ми е ,че като дойдеше Гергьов ден комшиите носеха по един клон за да я запалят в 5 часа сутринта и към 9 носеха тавите с месото. След това мъм обяд идваха да вадят готово изпеченото агнешко."Няма" такъв вкус с който да сравниш пеяеното на пещ!
Изображение
Пеща ми е от този тип но значително по- голяма и афтентична.
EDI - майстор
Това е моето огнище с навес на двора -
swot - специалист
Аз съм така ;)

Прикачен файл

SAM_4981.jpg
SAM_4981.jpg (87.85 KиБ) Видяна 6097 пъти
hidrazin - майстор
Доста ръбато и дървено изглежда. Не можа ли тук-там да го заоблиш малко?
Все едно е дялано с теслата.
:partyman:
swot - специалист
hidrazin, всеки има свои виждания по въпроса, на мен ми харесва. Ти например имаш пълната свобода да си го изградиш и кръгло, ако пожелаеш ;)
:partyman:
hidrazin - майстор
Така е. Щом си го постнал, значи е на обществено обсъждане - като жената. Ако не искаш да ти я оглеждат си я държиш в къщи. :-D
Въпрос на вкус.Щом ти харесва... Аз просто си дадох моето мнение - такова в двора си не искам. Пък форума е отворен - може на други
да им хареса. Нищо лично.
:partyman:
NeoBoss - специалист
хидразине дай да видиме твойто барбекю във двора , защото хората на улицата които сами се оправят всяка вечер изобщо не търсят кусури на другите жени. @swot го е направил както може и е станало екстра , само където седи неприобщено ама то и снимката е след като го е направил , виж че седи лепилото за плочки отдолу още . Пък и дава идеи как да го направи някой или как да не го направи , а какво ти би си сложил и къде никой не го интересува........
ама форум е все пак какво да се прави :)

Тема "Как се прави пещ и барбекю." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: