• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
bulhomes2 - майстор
За начало си вземи тестер! Той би трябвало да ти покаже от какво има нужда водата. Макар че никога не ми е показвало различно от идеалното. В началото един продавач вика - "Ph минус си вземи, че много се ползва" - тъй ми седи кофата от 4-5 години. Хапче, Алге и коагулант са задължителните неща. Коагуланта се слага ако почне да помътнява водата. Вечер, щото е отровен.
Препоръчвам също препарата за водна линия. Преди да си го купя си играх с разни производни на някогашното "Веро". Не може да се опише разликата с думи. С верото - мноооого търкане, ама много и е'аваш и водата в басейна. А с препарата пада мръсотията почти само с докосване.
Не знам от какъв зор си решил да откриваш нови тенденции в поддържането на водата, като вече утвърдените са на елементарни цени. Пиши за резултатите от експериментите после!
milev5 - специалист
Някой ползвал ли е такъв Ph метър ?
За момента ще си купя лентички , но смятам да си поръчам един ако върши работа .
ArturDent - Почти Безобиден
bulhomes2 написа:
Коагуланта се слага ако почне да помътнява водата. Вечер, щото е отровен.
Баси кой търговец го измисли това коагулант.
Термина е от биологията/медицината и ако действа така както предполага името... ще имаме плуващи трупове в басейните.
hidrazin - майстор
По-скоро химик а не търговец. Термина не е само от биологията/медицината а и от химията (биохимията и колоидната химия):
http://water.me.vccs.edu/concepts/coagu ... icals.html
http://193.192.57.240/po/courses/proble ... /tema5.htm
Така че в медицината е по-скоро частен случай. :-D
:partyman:
Здравейте! Вчера напълних надуваемия басейн 3.05 х 76 см с вода от кладенеца. Докато се напълни до 1/2 от обема водата беше кристално чиста и бистра, но изведнъж започна да помътнява. След като напълних басейна, хлорирах с 15 хлорни таблетки на Санифорт, но и тази сутрин няма промяна. Моля за съвет каква "химия" да приложа, за да избистря водата, в която все още даже не сме се къпали. Обмислям да купя и коагуалнт, но не знам дали ще е правилно в случая. Благодаря Ви предварително за съветите! Поздрави!
bulhomes2 - майстор
Е, та нали това приказваме досега?!? Като помътнява водата се слага коагулант, който уедрява частиците така, че да ги хване филтъра.
hidrazin - майстор
Коагулант и филтриране.
:partyman:
milev5 - специалист
Аз в Петък третирах водата със санифорт но на гранули и за сега е OK .
Басейнът го бяхме напълнили миналият Вторник с чешмянка .
Вчера си взех Ph тест с капки и при тестовете на чешмяна вода ми даваше ниво на Ph над 8 , хлор 0 .
В басейна беше пак същото Ph , но и хлора беше много висок , защото в Петък му праснах бомбена доза санифорт .
Нормализирах Ph-то с регулатор , но хлора си остана висок .
Днес пак измерих и хлора беше паднал малко .Предполагам утре в други ден ще е в норма .
Помпата бръмчи по около 10-15ч на ден .
В последствие смятам да третирам водата с триплекс таблетки .

Смятам да си изработя пясъчен филтър , но за него ще пусна отделна тема , защото имам няколко Х покрай проекта . :)
hidrazin написа:
Коагулант и филтриране.
:partyman:
Благодаря! Не бях сигурен...то уж си има някаква помпа, ама ми се вижда съмнителна. Трябва ли задължително да меря Ph на водата, това има ли значение към ефекта на помътняването?
hidrazin - майстор
Ефекта на помътняването не е от pH на водата а от гадовете (микроорганизмите) в нея.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Басейн - какви препарати да ползваме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: