Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zz_stefanov - майстор
Така е :)
Sova - напреднал
нед яну 29, 2023 5:35 pmAndri01 написа:
В такъв случай ,варианта е ВИК. Молба-описваш положението и да провурят водомера му ,при спрян кран ,след твоя. И това,че преди...г. са сменяни тръбите. Средно 2-членно семейство има 10-12 куб.м. разход на вода за месец. Зимата имам в предвид. Направи си сметка ,ти колко имаш по водомер /фактура .
Като махнах топлата вода имам доста по-малко разходи - то се вижда и по сметката, която е драстично намаляла
Sova - напреднал
нед яну 29, 2023 5:59 pmЧираче написа:
нед яну 29, 2023 5:48 pmzz_stefanov написа:

Точно това трябва да се направи. Нямате никакъв проблем да си инспектирате и да си променяте инсталацията след вашия водомер. Намирате евентуално неправомерната връзка и я отстранявате.
Лошото, което може да се случи е да протече вода по връзката от него към вас, ако той е на 'двойно' захранване, което да ви пречи да затапите тръбата.
Това с протичането да е проблема! Просто спирате водата от крана на общия водомер, източвате, режете и затапвате двете тръби. Работа за 15-20 минути общо.

Ако пък съседа има двойно захранване, просто се свързвате през кран с неговото. И му го връщате :lol:
Сега казах преди малко на домоуправителя. Ще депозирам до ВиК Заявка за оглед у нас.
MamaMy - майстор
Имам подозрение, че са сменени само щранговете с пластмасови, а локалната инсталация си е още с метални тръби. Връзката направена след водомера може да е още от строежа и си седи и никой не я е отразил. Не е лошо да се намери някой поне на 10% по-грамотен за да обясни един път, а не на час по лъжичка. Не е порок да си неграмотен в дадена област, но поне не го показвай. Излишното репчене също не помага когато насреща ти са случайни хора и не са ти задължени с нищо. :razz:
Това, че сте спрели водата не пречи той да си пусне неговата си партида. В този случай даже и ВИК няма да ви помогнат с нещо защото той ще затвори крана към вашата тръба и вие пак ще си останете прецакана докато не разкъртите и намерите разклонението. Тук може да си философствате колкото искате и да направите темата 100стр. Освен псувни накрая друго няма да постигнете. Имам чувство, че някой потърпевши просто са си заслужавали съдбата.
kr1100 - майстор
нед яну 29, 2023 3:42 pmSova написа:
....Защо питам ли - Е нямам ли право да питам? Ако не ти е приятно, по твое желание, можеш да излезеш от форума.
Хубаво питаш , но недей копира големи предни постове.
Пиши кратко и ясно.
Sova - напреднал
нед яну 29, 2023 9:28 pmMamaMy написа:
Имам подозрение, че са сменени само щранговете с пластмасови, а локалната инсталация си е още с метални тръби. Връзката направена след водомера може да е още от строежа и си седи и никой не я е отразил. Не е лошо да се намери някой поне на 10% по-грамотен за да обясни един път, а не на час по лъжичка. Не е порок да си неграмотен в дадена област, но поне не го показвай. Излишното репчене също не помага когато насреща ти са случайни хора и не са ти задължени с нищо. :razz:
Това, че сте спрели водата не пречи той да си пусне неговата си партида. В този случай даже и ВИК няма да ви помогнат с нещо защото той ще затвори крана към вашата тръба и вие пак ще си останете прецакана докато не разкъртите и намерите разклонението. Тук може да си философствате колкото искате и да направите темата 100стр. Освен псувни накрая друго няма да постигнете. Имам чувство, че някой потърпевши просто са си заслужавали съдбата.
Темата е приключена.
Sova - напреднал
Искам да ви благодаря искрено и от сърце на всички, които ми отговорите и ме подкрепихте, дадохте ми насоки как да действам относно проблема, който имам, но не само аз. Вероятно това случва и на още много хора. Когато ние си помагаме взаимно - то е за доброто на всички останали.
Темата е приключена.
krasi92 - майстор
Все пак няма да е лошо да дадеш някакво инфо дали и как сте хванали обитака. Така ще могат и други потърпевши да ловят крадливи съседи

Тема "Може ли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: