Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, благодаря за приема.
Регистрирах се, защото благодарение на форума успях да си направя капково и тъй като досега само четях, но ето че се появи и въпрос, на който не намирам отговор.
Имам кладенец който е 12 м до водата. Засега има вода около 2,5 м.
Доколкото разбрах трябва да го източа няколко пъти, не знам колко точно и това е първото питане.
А второто е че ползвам тази помпа:
https://www.onlinemashini.bg/monofazna- ... -ibo/66956
Има доста добър дебит, но въпросът е, като я вържа към капковото, на което има регулатор за налягане на 1 бар, дали това ще е проблем за помпата, в смисъл да я товари или нещо друго?
Andri01 - майстор
Мисля,че е центробежна помпа. Нищо и няма. Този вид помпи могат работят при затворен изход.
kr1100 - майстор
съб юни 10, 2023 3:26 pmAndri01 написа:
Мисля,че е центробежна помпа. Нищо и няма. Този вид помпи могат работят при затворен изход.
Помпата е за дълбочина на потапяне 7 м.
автора задължително да сложи ф-р с мрежичка за пясък и после дисков филтър за да не му се запушват капкоотделителите.

За твърд маркуч регулатора на налягане е 1,7 . За твърди маркучи избирай такива с по 1 капкоотделител от едната и 1 от другата страна, а не с общо 4 / по 2 от всяка страна/. Последните имат много дълга серпрнтинка в маркуча и няма отпушване. Такива за гръцките от Орекс.
Не се лъжи да слагаш регулируеми капкоотделите по твърд маркуч имитирайки маркуч с вградени капкоотделители - нямат регулиране - напред /назад и все някой не е наред.
Andri01 - майстор
Добре,а каква е? Винтова,зъбна и гумен кнехт? Ако е една от тези,не може да работи при затворен изход. Но все пак има и центробежни,многостъпални: WASSERKONIG WK6000-46, 1100W работи до 10м. и с напор 46м! Но показаната ,на външен вид не е многостъпална.
Със сигурност не е перисталтична.

"Водата бива изпомпвана тихо и ефикасно посредством 4-степени на работни колела."

От това си правя извода, за многостъпална, макар да не прилича на такава.
Работни колела пък сочат центробежна помпа.
Голям кудош само щото някой пояснил 7м дълбочина на потапяне.
Па кладенеца е 2.5 вода!

Понякога е удобно да се гутли, стига да не те мързи. Върши работа.
съб юни 10, 2023 7:54 pmkr1100 написа:
съб юни 10, 2023 3:26 pmAndri01 написа:
Мисля,че е центробежна помпа. Нищо и няма. Този вид помпи могат работят при затворен изход.
автора задължително да сложи ф-р с мрежичка за пясък и после дисков филтър за да не му се запушват капкоотделителите.

За твърд маркуч регулатора на налягане е 1,7...
Филтър съм сложил, източих и герана 3 пъти /защото не знам колко трябва за да се прочисти/.
Относно маркучите, меки са през 20 см. За сега ще е така, тъй като още двора не е подреден напълно. Иначе съм приготвил и бидон 1 тон, но още нямам готовност да го ползвам, тъй като денивелацията е около 50 - 60 см. и не съм сигурен дали ще работи. Идеята е да пълня бидона с таймер на помпата, като разчитам ако свърши водата в герана, поплавъка да я изключи, за да ползвам нощна енергия :) , а напояването да става с друг таймер от Лидл, който ще "управлява" бидона.
Когато купих помпата, имам спомен, че ми казаха, че става за капково, но не помня от къде я взех и затова питам тук, има повече хора с опит.
miroki - майстор
От капкоотделителите си сметни колко литра на минута ти е разхода на вода. 100л помпа ми се вижда множко, но не ти знам дворът.

Тема "питане за помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: