Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nеwage - специалист
Събрах към 200 литра вода, напълниха сондажа и после я изкараха с налягане - опръска всичко, включително и къщата и вече двора окончателно заприлича на лунен пейзаж...
Този с багетите откри два сондажа недалеч от нас и собственика на сондажите се хвали че изкарвал кубици... и същите хора му дупчиха. Но кой знае, може всичко лъжа да е... Да бях купил една Honda CR-V с тез пари, че по-малко щях да се ядосвам :-)
пон ное 20, 2023 10:49 pmhidrazin написа:
Не видях някъде да си писал че сондьорите са правили еърлифт (почистване на сондажа) ?
То и няма как да са ти направили. За го направят трябва ... вода. Вода в сондажа. Всички читави сондьори го правят ама ако са намерили вода.
В твоя случай им е било пределно ясно че вода няма, но са си взели парите и са си заминали и то дори без да ти насипят чакъл/баластра около обсадните тръби.
Ако до пролетта не се появи вода, поне някаква ти остават няколко варианта:
- Никой сондьор няма да се навие да дупчи в стар сондаж но може да опиташ да направиш еърлифт. Разбира се за това ще ти трябва вода в сондажа която нямаш.
Ще си докараш 2-3 кубика. То така или иначе вече си се хванал на хорото (дал си хилядарки).
- Ако не помогне, вземи да го взривиш. Не се шегувам. Малко количество долу във водата доколкото я има.
Има фирми които предлагат такива услуги ако не можеш сам (към което не те подстрекавам, макар и елементарно :-D ).
По принцип такъв заряд прави "круша" долу под земята и уплътнява слоевете.
Но в твоя случай (когато няма какво повече да губиш) е вариант с някаква надежда че може да отпуши някой дамар.
И за накрая - задължителното което да направиш:
- Намери врачката-мошеник (багетиста) и му направи главата квадратна.
Парите няма да си върнеш но ти гарантирам че ще спиш спокойно и удовлетворен... :-D
:partyman:
P.S. Така и не разбра че се опитвам да помогна с каквото мога.
Нооооо... от мен няма да чуеш лъжи. Демек да те лъжа че ще изкараш вода когато такава няма и че багетиста "познава".
Особено когато съм го ял (преди десетилетия) от такива боклуци/мошеници и ми остана дископатия...
Ама и ти вече се убеди какви са "познавачи".
P.S.2 Докато си ровех за сондажи ми излязоха още мошеници. То много. Ето ти още едни. Пълна ИЗМАМА.
Тези са от Канзас, Мисури - естествено от САЩ... :lol: Звучи гордо а? САЩ, голямата, малка работа.


hidrazin - майстор
пон ное 20, 2023 10:55 pmnеwage написа:
...Да бях купил една Honda CR-V с тез пари, че по-малко щях да се ядосвам :-)
Ти вода не намери а сега искаш и без масло да останеш?
Мерак да купуваш маслояд... :-D
:partyman:
nеwage - специалист
Да ти кажа докато гледах това, успокоих се :-) Хората дали $32000 за сондаж...
пон ное 20, 2023 10:55 pmnеwage написа:

P.S.2 Докато си ровех за сондажи ми излязоха още мошеници. То много. Ето ти още едни. Пълна ИЗМАМА.
Тези са от Канзас, Мисури - естествено от САЩ... :lol: Звучи гордо а? САЩ, голямата, малка работа.
hidrazin - майстор
Айдече не останаха! Само сега на черния петък на тази цена!

Прикачен файл:
Китайски багети.jpg

:partyman:
MamaMy - майстор
Айде нема нужда. Направих си от спирачни тръбички. Няма някакво специално изискване за размерите. Стават и от подходящо криво дърво. Не работят при всеки човек. Не е от значение дали вярва или не. Аз бях като Хидрата, но когато усетих как се движат сами в ръцете ми :shock:

ПП Не се занимавам с това и пари не взимам. Пробвах за себе си.
hidrazin - майстор
Не работят при никой човек (или животно ... :-D )
Идеомоторния рефлекс е голяма работа. Даже някои започват сами да си вярват...
Лошото е че така мамят и другите.
Но аз не мога да убедя някой че от кутията с бисквити няма да изскочи катеричка след като той вярва в това.
:partyman:
nеwage - специалист
ср ное 22, 2023 11:28 amhidrazin написа:
Не работят при никой човек (или животно ... :-D )
Идеомоторния рефлекс е голяма работа. Даже някои започват сами да си вярват...
Лошото е че така мамят и другите.
Но аз не мога да убедя някой че от кутията с бисквити няма да изскочи катеричка след като той вярва в това.
:partyman:
работи, работи. Аз така открих подземен кабел, който никой не знаеше къде се намира.
hidrazin - майстор
ср ное 22, 2023 8:39 pmnеwage написа:
работи, работи. Аз така открих подземен кабел, който никой не знаеше къде се намира.
РАБОТИ
Да кажем - съгласен съм с теб. Ама ако ми отговориш на няколко въпроса...
1.Що сам не си откри водата?
2.КЪДЕ ти е водата след дадени хиляди левове?
3.Що освен кабел не откри и злато?
Така щеше да имаш финанси да надупчиш не само двора ами и околността (до стария ти кладенец и нататък) докато намериш водата дето я няма.
Таааа... темата става "леко" трагикомична. Не МОГА да ви предпазя да си давате парите на мошеници. Колкото и да се опитвам.
И за ваше съжаление нещата стават по правилния начин а не по този който иска (и сънува) някой не много технически грамотен. Ссссооориии...

Прикачен файл:
Рунтавелка.png

:partyman:
P.S.
"Докато има балами, ще има и тарикати."
Единствения проблем е да решите дали сте от тарикате или баламите. То е ясно де, ама да си кажа... :-D

P.S. 2
Попитах нещо - ЦЪЪЪК
Не ми отговори. Твоя си работа. Даже не знам защо се опитвам да помогна... :? Май...ната му....
nеwage - специалист
Казах ти - същия човек и същата фирма изкараха кубици вода на съсед, две улици под мен. Два сондажа на двете му места и на двете излезе МНОГО вода. Мислиш, че не ме боли да го гледам цял ден да полива с маркуча, а ние да се къпем веднъж на две седмици?
ср ное 22, 2023 9:15 pmhidrazin написа:
ср ное 22, 2023 8:39 pmnеwage написа:
работи, работи. Аз така открих подземен кабел, който никой не знаеше къде се намира.
РАБОТИ
Да кажем - съгласен съм с теб. Ама ако ми отговориш на няколко въпроса...
1.Що сам не си откри водата?
2.КЪДЕ ти е водата след дадени хиляди левове?
3.Що освен кабел не откри и злато?
Така щеше да имаш финанси да надупчиш не само двора ами и околността (до стария ти кладенец и нататък) докато намериш водата дето я няма.
Таааа... темата става "леко" трагикомична. Не МОГА да ви предпазя да си давате парите на мошеници. Колкото и да се опитвам.
И за ваше съжаление нещата стават по правилния начин а не по този който иска (и сънува) някой не много технически грамотен. Ссссооориии...


Рунтавелка.png


:partyman:
P.S.
"Докато има балами, ще има и тарикати."
Единствения проблем е да решите дали сте от тарикате или баламите. То е ясно де, ама да си кажа... :-D

P.S. 2
Попитах нещо - ЦЪЪЪК
Не ми отговори. Твоя си работа. Даже не знам защо се опитвам да помогна... :? Май...ната му....

Тема "Сондаж с малък дебит - може ли да се подобри?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: