Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
venstano - специалист
Здравейте,
Имам 4 броя Слънчеви колектори Viessmann Vitosol 200FM, свързани заедно посредством медни тръби между тях. Не ме питайте защо така са направени, защото това ми е болен проблем от преди 7 години,когато бях още зелен и доверчив. При първото прокапване при единия колeктор преди 2 години, извиках фирмата. Дойдоха поиха и капката спря. Тогава се бях разровил и бях открил, че е имало оригинални Viessmann китове с помоща на които е могло да се направят въпросните връзки. На въпроса ми към момчетата защо не сме ги направили така, отговора беше, че не отговаряли на размера между панелите. Сигурно е имало начин как да се направи, но вече е минало. Лошото е, че сега след зимата, като напече по силното слънце и се вдигнаха градусите, вече освен на ремонтираното място имам капка и на съседния панел.Системата ми е на 2 бара налягане с пропилен гликол.Ще съм благодарен за всеки съвет относно трайното решаване на проблема. Ако имате препоръки за човек или фирма с необходимото оборудване и умения за извършване на ремонта в Софийско, давайте да се свързвам с тях. Прилагам и снимки на проблемните за сега места.

Прикачен файл

20240326_115416.jpg

Прикачен файл

20240326_115425.jpg

Прикачен файл

20240326_115500.jpg

Прикачен файл

20240326_115510.jpg

Тема "Ремонт на Слънчева инсталация с колектори Vitosol 200FM" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: