Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
вт апр 16, 2024 11:40 amESPACE написа:
Виждаш ли модата от къде се задава?!
По скоро е въпрос на дизайн мястото на монтажа. Очаквам въпрос за цвят, спрямо интериора.
iliya_i - майстор
вт апр 16, 2024 10:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт апр 16, 2024 11:40 amESPACE написа:
Виждаш ли модата от къде се задава?!
По скоро е въпрос на дизайн мястото на монтажа. Очаквам въпрос за цвят, спрямо интериора.
Предният ми бойлер изкара 17 години на 7 атм. или там някъде, на колкото е вентила, защото ме беше домързяло да махна възвратен клапан от по-предния.

Та се чудя, сега бойлерите или мъжете на са в ред?

Абе май и двете са .... д*ендърска работа.

ПП. В една друга бойлерна тема бях предложил бойлери да се продават след попълване на психотест.
ivanovbg - майстор
вт апр 16, 2024 9:12 pmDafter написа:
вт апр 16, 2024 12:22 pmivanovbg написа:
По модерното е разширителен съд за бойлер. При сина направихме същата схема, но на 150 литра бойлер сложихме 8литров съд. Налягането си го държи 3,5бара. Идеята е да не претоварваме инсталацията.
Супер, благодаря за идеята.
Къде е удачно да се монтира? Преди след бойлера, има ли значение изобщо?
Монтиран е на топлата вода. Да е за бойлер- емайлиран и отвътре. Обикновения разширителен съд за парно не става.
hidrazin - майстор
Абе, жендърски му работи.
Който се притеснява, да си топли вода в бидон с бързовар...
Опааа,,, Той и бързовара опасен щото е на ток.
Най-добре калайдисан, меден казан на огън в двора.
:partyman:
ivanovbg - майстор
вт апр 16, 2024 10:11 pmiliya_i написа:
вт апр 16, 2024 10:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт апр 16, 2024 11:40 amESPACE написа:
Виждаш ли модата от къде се задава?!
По скоро е въпрос на дизайн мястото на монтажа. Очаквам въпрос за цвят, спрямо интериора.
Предният ми бойлер изкара 17 години на 7 атм. или там някъде, на колкото е вентила, защото ме беше домързяло да махна възвратен клапан от по-предния.

Та се чудя, сега бойлерите или мъжете на са в ред?

Абе май и двете са .... д*ендърска работа.

ПП. В една друга бойлерна тема бях предложил бойлери да се продават след попълване на психотест.
Според мен не си прав. Ясно е че бойлера ще издържи, но разширителния съд поддържа еднакво налягане в системата. Също така и плавност с пускането на водата. Отделно се намаляват водните удари при пускане и спиране на водата. А пониженото и стабилно налягане увеличава дълговечността на тръбопроводите. То едно време бяха железни и освен да се запушват други проблеми са много редки, но сега с тези заварки...
hidrazin - майстор
вт апр 16, 2024 11:01 pmivanovbg написа:
... но сега с тези заварки...
Ти у вас си с метални тръби че и заварявани! :?
:partyman:
P.S, Абе я тури два яки магнита на бойлера, един отгоре и един отдолу.
Ще ти оправят налягането, ще го регулират и няма да има нужда от и без това излишния разширителен съд.
ivanovbg - майстор
Хидра, пак ли искаш клипче?
Между другото купих малко магнити от алито и направих и една магнитна помпа. Качва водата на 6см в една чиния и е с доста мижав дебит, но няма нужда от захранване. Вече седмица откакто работи и само доливам вода, че се изпарява. Направо си е вечен двигател.
iliya_i - майстор
вт апр 16, 2024 11:01 pmivanovbg написа:
А пониженото и стабилно налягане увеличава дълговечността на тръбопроводите. То едно време бяха железни и освен да се запушват други проблеми са много редки, но сега с тези заварки...
ППР за студена вода е за налягане до 16 атм., а за топла до 20 атм.
Бойлера е с работно налагане 7 атм. и изпитвателно 16 атм.
Та какво всъщност пазиш - тръби, бойер или психика?

ПП А железните тръби за водопровод не са безшевни. Заварени надлъжно от две половинки. Резбови съединения дал господ. Добре, че кълчищата държат.
Прочел е фносни думички, модно е....
Мирише ми на еснаф.
kozl - майстор
А кое е по-състоятелно за повишаване дълготрайността на водопровода - повишено налягане в рамките на 10 бара или температурата на водата в тръбите :?
Съдейки по водопроводите в сгради с ТЕЦ, тръбите и арматурата за топла вода създават доста повече проблеми от тръбите за студена вода, а налягането почти еднакво.

Тема "Налягане от бойлер - има ли решение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: