• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
svetlyon - напреднал
Здравейте, правя предпроектни проучвания за имот с денивелация надолу погледнато от към улицата. Някой знае ли на каква дълбочина стандартно се полага канализационната мрежа в пътя, за да знам дали ще успея да се включа в нея при положение, че къщата се изгради една идея по ниско от нивото на пътя. Изобщо има ли някакви норми за изграждането или се допускат различни дълбочини според мястото, терена и т.н.? То е ясно, че ще ходя във ВиК за съгласуване, но когато му дойде времето, а докато стигна да отида до там реших да попитам тук. Благодаря предварително!
MamaMy - майстор
Няма ли улица по-ниско от настоящата? При мен е подобно положението на апартамента и родителите ми са изградили за собствена сметка канализация минаваща през 3 частни имота до улица по-ниска от нашия имот.
svetlyon - напреднал
Има, но трябва да минавам през чужд имот, което ми изглежда почти невъзможно.
zz_stefanov - майстор
Както те чета имаш желание да се включиш на ниво на уличната канализация. Рисково е.
Другото е използване на помпи са отпадни води, скъпо и проблемно решение.
Дано да има възможност да се включиш надолу по склона.
gnt69 - майстор
Вземаш една кирка, отиваш и отваряш най близката до теб шахта и мериш. Има канализации на дълбочина 1.50, има и на 7 метра. Колко е твоята никой не знае, или мериш или си поръчваш проект за ВиК и те ще кажат какви са вариантите. :partyman:
hidrazin - майстор
чет май 09, 2024 10:36 pmgnt69 написа:
Вземаш една кирка, отиваш и отваряш най близката до теб шахта и мериш. Има канализации на дълбочина 1.50, има и на 7 метра. Колко е твоята никой не знае, или мериш или си поръчваш проект за ВиК и те ще кажат какви са вариантите. :partyman:
+1001
:partyman:
zz_stefanov - майстор
чет май 09, 2024 10:36 pmgnt69 написа:
Вземаш една кирка, отиваш и отваряш най близката до теб шахта и мериш. Има канализации на дълбочина 1.50, има и на 7 метра. Колко е твоята никой не знае, или мериш или си поръчваш проект за ВиК и те ще кажат какви са вариантите. :partyman:
Той и да си измери, пак трябва да се съгласува проекта с ВиК.
hidrazin - майстор
чет май 09, 2024 11:27 pmzz_stefanov написа:
Той и да си измери, пак трябва да се съгласува проекта с ВиК.
И това е така. Ако го направи без съгласуване е незаконно.
Чл. 37. (1) (Предишен текст на чл. 37 - ДВ, бр. 63 от 2012 г., в сила от 17.08.2012 г., изм. - ДВ, бр. 70 от 2019 г., в сила от 04.10.2019 г.) При установяване на незаконно присъединяване към водопроводните и канализационните системи съответните отклонения се прекъсват, а изразходваните, отведените и пречистените количества вода се определят по реда на чл. 35, ал. 6 за едногодишен период, освен ако се докаже, че периодът е по-малък.
Хем ще му премахнат свързването с канализацията, хем ще плати солено.
Но човекът е написал:
правя предпроектни проучвания
И не знам защо ги прави той е не проектантът.
Е, сещам се де, защото 90% от проектантите в БГ са гола вода и кал в ушите...
Лично изпитано с десетки, неадекватни (меко казано) "проекти".
:partyman:
MamaMy - майстор
Да бяха само проектантите, на китка да си ги боднеш. Самия кадастър твори такива простотии, че не е истина. Тръгнали да ми изправят границата на имота. Тъпанарите не им е дошло дори на ум защо оградата изведнъж прави чупка без никаква причина според тях гледайки картата. Изправиха въздуха. Това е 6м подпорна стена която според тях вече е собственост на общината :butthead:
svetlyon - напреднал
Здравейте, ходих до ВиК, чаках един час, за да ми кажат, че канализацията в квартала, в който ме интересува не им била предадена за експлоатация и нямат представа какво и как се случва и да си търся кмета и фирмата, която я поддържа. Ходих до кметството, явно Петък им е почивен ден - нямаше жива душа и не си вдигат телефоните, идната седмица ще ги търся пак за съдействие. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Дълбочина на канализационна мрежа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: