Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Mitashki_MM - специалист
Здравейте, искам да си сложа вградено казанче в тоалетната и затова се налага да изместя нагоре и преправя малко водомерния възел, който в момента е отзад. Като малък проблем се очертава, че шахтата с щранговете е много тясна и над половината е заета от вертикалната ф110. Понеже съм последен етаж (от общо 5) над моето включване при пода тая канализационна тръба ф110 служи само за вентилация и предотвратяване на вакумния ефект та се чудя има ли някакъв проблем от ниво 1м над пода да я редуцирам на ф50 и така да отива до покрива? Още една подобна вертикална ф110 имам и в дневната, която минава тотално транзит през мене - на нея са вързани само кухните на 4 от долните апартаменти, докато моята кухня е на друго място. Нея съм изкушен да я затапя нацяло - мисля си, че от кухненската вода няма какво толкова да се вентилира, пък и вакум дето чак да изсмуква сифоните няма как да стане заради разводките за перални и миялни по долните етажи. Ако толкова не е добра идея ако я намаля до една тръбичка ф32 ще смогва ли да върши тая работа да не става вакум и все пак да осигурява някаква вентилация на щранга?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това са общи части на сградата, изобщо нямате право да пипате
Lutchezar - майстор
Да ти кажа от 3 етажа си става вакуум, особено ако се ползва активно, ф50 не помага, пробвано е. Не пипай тръбите, ще ти излезе през носа после, дори и в буквалния смисъл.

Тема "Редукция на вертикалната канализация на последен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: