Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kr1100 - майстор
ср май 22, 2024 11:04 pmhidrazin написа:
ср май 22, 2024 7:21 pmmiroki написа:
Бензинова не съм ползвал, те самозасмукващи ли са?
Не бре, електрическа. Моята е монофазна …
:partyman:
Той няма ток на мястото за което иска помпа. А и се опасява от тъмнозелените за тарашене.
Последна промяна от kr1100 на чет май 23, 2024 7:07 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
ср май 22, 2024 11:22 pmhidrazin написа:
Май вече ги използват само за мишени…
Има инфо в Нет-а от 2021г .. поне.
Ако те интересува - потърси с думите “С75 пускова”.
:partyman:
Изпозват 20Д от Волхов.
Двина и 11Д започнаха да ги заменят с Волхов след края на 1975 г.
Остарели като ПВО отдавна още от Виетнам/ 1во заради Шрайк а, 2 ро заради бавното преместване на нова позиция.
По ниско летящи самолети ЙОК ефективност . Американците започват летене ниско по релефа на местността.
Аз бях на Двина 3 кабинен вариант с ракета 11Д. В Пищигове беше 5 кабинен вариант тип кубинка свлекачи на ТЗМ а ЗИС с тесни гумички.
И за какво ми е да търся “С75 пускова”., като си я знам.
Най-гадното беше зимно време изнасяне на поделението нас резервна позиция - поне мин. 4 часа и то заради антената на ПА то.Идва кран от техническия дивизон.
Иначе пусковата се вдига с 2 крика на всеки колесар/2 бр./ за под 40 мин.
На новата позиция има маАне с "бабата" за набиване на коловете / триъгълно сечение/
hidrazin - майстор
чет май 23, 2024 6:51 pmkr1100 написа:
Той няма ток на мястото за което иска помпа. А и се опасява от тъмнозелените за тарашене.
Е аз от де да знам че няма ток? Виж какво е писал:
ср май 22, 2024 11:00 ammiroki написа:
Да събера потопяема помпа.
Може и да има потопяеми бензинови помпи ама аз такава не съм виждал и на картинка... :-D
:partyman:
hidrazin - майстор
чет май 23, 2024 12:25 amMamaMy написа:
Не вярвай на всичко! Совите не са... :)
Бах мааа му, и на очите си ли да не вярвам? :)
ЦЪЪЪК
Тук ги караха за деактивиране. После мисля заминаваха за Ивайло за нарязване на скрап.
:partyman:
MamaMy - майстор
чет май 23, 2024 8:12 pmhidrazin написа:
чет май 23, 2024 12:25 amMamaMy написа:
Не вярвай на всичко! Совите не са... :)
Бах мааа му, и на очите си ли да не вярвам? :)
ЦЪЪЪК
Тук ги караха за деактивиране. После мисля заминаваха за Ивайло за нарязване на скрап.
:partyman:
Знам, че доста време след като официално бяхме унищожили СС23 в Телиш си имаше ракети. Поделението в което бях преди да напусна БА
се разформирова и останалите колеги ги разпределиха в други поделения. Трима отидоха там и дослужиха още доста години до пенсия. От тях знам за совите. Туин Пийкс не съм го гледал :wink:
Правя си изводи и за останалите официални съобщения, но без илюзиите, че нашите собствени политици не са национални предатели заслужаващи бесило.
hidrazin - майстор
чет май 23, 2024 8:36 pmMamaMy написа:
Знам, че доста време след като официално бяхме унищожили СС23 в Телиш си имаше ракети.
...но без илюзиите, че нашите собствени политици не са национални предатели заслужаващи бесило.
СНЕМАНЕ ОТ ВЪОРЪЖЕНИЕ И УНИЩОЖАВАНЕ НА РАКЕТЕН КОМПЛЕКС 9К714 (Р-400/SS-23)
Благодарности на Семит Песи и Исак Кобургуцки.
Соломон Паси: Унищожаваме ракетите СС - 23 и Скъд
Не знам какви са ти наблюденията но последните от комплексите СС-23, “Скъд“ и “Фрог“ са унищожени на 19.септември 2002 г.
А на 26 септември на полигона “Змеево“ пред погледа на американския посланик Пардю е взривена и последната бойна глава на ракетите СС-23.
ЦЪЪЪК :)
:partyman:
P.S. Под "секрет" - може и нещичко да е останало до 2003г но не и по-късно. :)
MamaMy - майстор
Както казала Айшето: А дано, ама надали!
miroki - майстор
чет май 23, 2024 7:29 pmhidrazin написа:
чет май 23, 2024 6:51 pmkr1100 написа:
Той няма ток на мястото за което иска помпа. А и се опасява от тъмнозелените за тарашене.
Е аз от де да знам че няма ток? Виж какво е писал:
ср май 22, 2024 11:00 ammiroki написа:
Да събера потопяема помпа.
Може и да има потопяеми бензинови помпи ама аз такава не съм виждал и на картинка... :-D
:partyman:
Взех си миналия месец помпа акумулаторна. Да поливам от бидона.
Ако я натикам там ще е екстра.
Като не стане, съм планирал бензинова от най-малките. За това ми трябваше ф200. И 150 може да стане, но е риск.

https://www.onlinemashini.bg/benzinova- ... geko/61906
Или
https://www.onlinemashini.bg/benzinova- ... gwp02/9621
За това питах те дали могат да самозасмукващи.
Е, някъде ми седи горната част на ръчна помпа. Ако нищо не стане, ще е ръчна. В случай на забита тръба.
hidrazin - майстор
пет май 24, 2024 9:45 ammiroki написа:
Като не стане, съм планирал бензинова от най-малките.
Има бензинови самозасмукваши ама май са си по-скъпи и с голям дебит/маркуч.
Но не съм търсил много де, може да има и по-малки.
:partyman:
miroki - майстор
Естествено не намерих сондажа. Докато разчистя изкопах половин метър. И се спрях. Че нямам пръстени, а и не е сега сезона за копаене.
Спрях се и за тръба набита понеже няма да ми върши работа. Освен за ръчна помпа. Но ако ще помпя на ръка, по добре да си разхождам бидона с колата.
Иначе за желонка ако има ф200 ще става. Има и клон от черница на около 5-6 метра височина над мястото за кладенец. Единствено корените са проблем. Докато копая да търся, само корени наоколо.
Имам маркер и по-посредата на парцела, между младите ябълки, но там ще ми пречи повече.

Тема "Моля за съвет за Сондаж ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: