Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Andri01 - майстор
Имам такъв захранващ маркуч за пералня. Просто е с магнет вентил на входа. Но той изисква датчик,който да му прекъсне напрежението при протичане. Т.Е.: За да работи е постоянно захранен. Има и други, които са подналягане-ако рязко падно налягането след тях до 0 - затварят механически потока. Работил съм с такъв, но той е по специален и не става за домашна употреба.
Твоя проблем може да се реши с датчик за поток, реле за време и магнет вентил. Но датчика трябва да е много чуствителен - да задейства от малки протечки.
Интелигентни решения.
https://smartlife.bg/product/homematic- ... smart-home
Има и на половин цена, но с тях нямам опит.
Andri01 - майстор
:lol: :lol: :lol: Оборудваш се поне с 4-5 подобни и чакаш да свирне и хукваш по бели гащи...!! Пералня,съдомиялна,изба,шахта...!
Свири ти семеринга на западната порта.

"А можете и да автоматизирате с включване на помпа или спирането притока на вода на главния домашен водопровод чрез електромагнитен вентил".

Сензорите ми за врати и прозорци директно хвърлят копия, като във филм с Индиана Джоунс.

Не се състезавай с мен! Има опасност да финишираш пръв.
Andri01 - майстор
Добър "Стоп",но в случай ва спукване и малки протечки няма да реагира. А и трябва да осигурява достатъчен поток за захранване на жилището. За до може да се сложи след водомера. В противен случай става като със "свиркаТА" на милиционерчето. - до като свирне и ще напълни и двора.
пон май 27, 2024 7:32 pmAndri01 написа:
... В противен случай става като със "свиркаТА" на милиционерчето. - до като свирне и ще напълни и двора.
Саше, нямаше нужда да афишираш прякора си.

Сензорът, който показах, е създаден като част от система за "умен дом".
Също и цитирах но ти искаш да потвърдиш, че милиционерите всъщност са си съвсем нормални хора. В случаят дори в твой ущърб, закостеняло старче.
Въпросният сензор, чрез "шефа" си директно подава команда "Стоп". Можеш да пишеш каквито си искаш сценарии.
Ако си го прочел, но държиш да се осереш, това е тъпо.
Ако не си, още по тъпо е.

пп. Може да се програмира така, че при наводнение да ти подава шнорхела.
Djack - специалист
Еййй опасни сте...! :lol: :lol: :lol:
Andri01 - майстор
пон май 27, 2024 7:02 pmAndri01 написа:
:lol: :lol: :lol: Оборудваш се поне с 4-5 подобни и чакаш да свирне и хукваш по бели гащи...!! Пералня,съдомиялна,изба,шахта...!
АПК палячо!!! :lol: :lol:
Djack - специалист
пон май 27, 2024 7:32 pmAndri01 написа:
Добър "Стоп",но в случай ва спукване и малки протечки няма да реагира. А и трябва да осигурява достатъчен поток за захранване на жилището. За до може да се сложи след водомера. В противен случай става като със "свиркаТА" на милиционерчето. - до като свирне и ще напълни и двора.
Може да се сложи само на рисковите места, не на водомера. Малките протечки няма да ги броим. :)

Тема "Препоръка за редуцир вентил след водомера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: