Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Проблема е следния:
От известно време хидрофора постоянно включва и изключва.Да кажем при изтичане на максимум 0,5 л и помпата се включва.
Включва при около 1 атм. и изключва при 3 атм.
Иначе резервоара е 20 л.,помпата е Pedrollo тип JSW.
Когато няма отворен кран налягането не пада.
Мога ли сам да отстраня проблема(както виждате лаик съм) или да го нося в сервиз.

Моля за съвет.
Ако вече сте обсъждали нещо подобно,оля да ме извините.Просто дайте линк.
nnikbg - специалист
Напомпи малко въздух в резервуара
lyki - специалист
Не просто малко въздух,намираш документацията на хидрофора и с барометър пробваш налягането в бутълката,ако не съответства напомпваш до необходимото налягане мисля :? че беше около 1,5 бара,но не съм сигурен.
stamenov1 - специалист
Подобен проблем имах и с моя хидрофор, и се наложи да сменя гумения балон, защото се беше нацепил и не задържаше налягането на въздуха от другата му страна, и вода влизаше и в металния цилиндър. Наляганията ги пише на самия балон, трябва да има табелка. Гумения балон ми излезна около 20 лв.
lyki написа:
Не просто малко въздух,намираш документацията на хидрофора и с барометър пробваш налягането в бутълката,ако не съответства напомпваш до необходимото налягане мисля :? че беше около 1,5 бара,но не съм сигурен.
Е,добре.
Както писах по-горе хидрофора включва около 1 атм и изключва на 3 атм.
А дали не е обратно,т.е. има много въздух и малко вода.
Не ми се смейте,просто се опитвам да мисля логично. :lol:
Нямам никаква документация за хидрофора.Само гаранцията.
LazarGanev - "Велик майстор"
От едната страна на балона има вентил, като този за гуми - мровери с манометър за гуми и регулирай на 1,5 атм.
tinalex - специалист
Вероятно ти се е пробил гумения плондер.Смени го.
Благодаря на всички отзовали се.
Вярно,че нямам инструкция на хидрофора,но на самия балон си пише,че на всеки 4-6 месеца трябва да се проверява за налягането на въздуха и да се помпи до 1,5 атм.Ма кой да чете :lol:
Е,напомпих и сега всичко е О.К.

Още веднъж благодаря на всички и специално на LazarGanev , lyki и nnikbg за точната диагностика.
:wink:
Поздрави
ludmilz - специалист
atsok
МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2008 3:05 pm Заглавие: Проблем с хидрофора
Проблема е следния:
От известно време хидрофора постоянно включва и изключва.Да кажем при изтичане на максимум 0,5 л и помпата се включва.
Включва при около 1 атм. и изключва при 3 атм.
Иначе резервоара е 20 л.,помпата е Pedrollo тип JSW.
Когато няма отворен кран налягането не пада.
Мога ли сам да отстраня проблема(както виждате лаик съм) или да го нося в сервиз.

Моля за съвет.
Ако вече сте обсъждали нещо подобно,оля да ме извините.Просто дайте линк.
отвори пресостата и пробвай да увеличиш диапазона на вкл- изкл. там са предвидени 2 регулирания. другото е за вдигане на налягането. обикновено пише кое за какво е. има риск ако увеличиш диапазона да ти спада драстично налягането преди да включи - не е комфортно. затова пробвай и регулирай от опит и собствено желание. но ако си решил проблема си вече по-добре не пипай нищо. тия неща се бърникат (впрочем и всички останали) само когато спрат да работят. :wink:
nnikbg - специалист
Почне ли хидрофора (помпата) да включва и изключва често болката е:
1. Липса на въздух
2. Спукана мембрана ( плондер)
Честото включване не е добре за помпата ако няма защита може да изгори затова проверка от време на време.
Ха със здраве и студена вода от кладенеца през жегите

Тема "Проблем с хидрофора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: