Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Fori - специалист
Здравейте, въпросът ми е за нарязването на резба на една черна тръба от парното, която искам да отрежа (скъся). Приложил съм и две-три снимки , дано да стане по ясно.
Първото ми чудене е колко е стандартния размер на тези тръби (с шублер е около 21.5мм.) в мм или в цолове се задава ?
Второто ми чудене е дали ще стане с флашка или винторезка като габарити при тези размери ? (Колко би струвало нарязването на резби на тези две тръби)?
Гледах на едно място т.нар. "бърза връзка с нипел" дали е удачен вариянт защото е сравнително по-скъп (около 12-15лв./тапа)?

Още един въпрос свързан с панелният радиатор, трудно ли се поставя обезвъздушител на него и какво точно е необходимо за това, защото като пуснат парното, около 1 месец радиатора чурулика като ручей с водопад.

И още един въпрос дали някой знае как се източва водната ситема на радиаторите, при новите абонатни станции?

И всичко това е хубаво да се случи преди да пуснат отоплението от Топлофикация.

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
Това е радиаторът кандидат за обезвъздушител.
Clipboard01.jpg (32.86 KиБ) Видяна 6318 пъти

Прикачен файл

17092.jpg
Така изглежда тръбата вътре в банията.
17092.jpg (34.94 KиБ) Видяна 6318 пъти

Прикачен файл

17091.jpg
Това е тръбата за рязане на около 10-15 см. от отклонението.
17091.jpg (55.23 KиБ) Видяна 6318 пъти
Takezo Sensey - модератор
...тръбата е 1/2 цола ...

... за обезвъздушителя ...ти трябва 1 бр. обезвъздушител :-D :-D :-D , и 1 бр. шестограм , за да се развие тапата ...
avitor - специалист
Ако нямаш флашка или познат с флашки "под ръка" и не ти се вика майстор аз бих я отрязал на желаното място, после я сплесквам в края колкото мога и я заварявам. След време ако ти дотрябва тръбата режеш и навиваш с флашка резба.
jel4o - специалист
Да тръбата е 1/2 цол и почни смело с флашка като сложиш масло-квото и да е и след всек оборот напред-връщай половин или един назад-дори резбата да стане насъсана не се притеснявай-клчищата или тефлоновата лента компенсират плътносттта.

Тема "Въпрос за рязане и затапване на тръба от парно и още нещо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: