Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nightmare - помощник
Здравейте и от мен.Имам един въпрос.Предстои ми ремонт(май ще е основен на 3-стаен) :cry: Намислил съм да преместя мивката в кухнята на съседна стена,с чистата вода няма да имам проблем,мисля,че ще се справя,но проблема е с мръсната.Трябва да се заобикаля комин(съседите отдолу не разрешават да го съборя),та въпроса ми е,дали ще се оттича водата в канала ако тръбата е ф50 и има 3(три) чупки около комина? Благодаря предварително!
А сайта е супер и отдавна го следя,по-нататък пак ще ми трябва вашата помощ!
nightmare - помощник
Засага няма снимки,още не съм си купил цифров фотоапарат.. :sad:
jel4o - специалист
Наклон не ти е нужен кой-знае колко-на 3-4м. дълж. дори 5-6см. ти е предостатъчен.Относно диам. на тръбата заводски от производителя я дават дори ф40 за мивки и бидета, но и 50мм. може посредством корекции(намалители), а за снадките ползвай лепило за ПВЦ тръби-има го във всеки стр. магазин,за да си по-сигурен,че няма да имаш теч. Относно чупките продават се всякакви фитинги от 30-120мм. за завоите,които трябва да преодолееш-няма проблем, само да си огледаш терена добре и ще се подредят нещата.
montoya - майстор
jel4o написа:
Наклон не ти е нужен кой-знае колко-на 3-4м. дълж. дори 5-6см. ти е предостатъчен.Относно диам. на тръбата заводски от производителя я дават дори ф40 за мивки и бидета, но и 50мм. може посредством корекции(намалители), а за снадките ползвай лепило за ПВЦ тръби-има го във всеки стр. магазин,за да си по-сигурен,че няма да имаш теч. Относно чупките продават се всякакви фитинги от 30-120мм. за завоите,които трябва да преодолееш-няма проблем, само да си огледаш терена добре и ще се подредят нещата.
Относно диаметъра на тръбата за мръсната вода. Сифоните за мивки които продават в по - големия си процент са Ф32. От тук нататък и Ф110 да сложиш си е все същото, та на колегата с темата да отговоря. Чупките не ти пречат изобщо, водата ще си се оттича и единствения проблем идва със скриването на тръбите и предполагам ще трябва да се прави нещо с гипсокартон, но ако комина е зидан от тухли мисля без проблем в него ще се скрие тръба Ф32
egx - специалист
можеш да го събориш на половина или на го замениш примерно с две тръби.Поне така мисля де.Не съм го тествал.Успех.
vidrata - специален-специалист
Няма да има проблем освен ,че на водата ще и се завива свят :lol: .Иначе вкопай фи32 и не му мисли.
LazarGanev - "Велик майстор"
При толкова чупки е по-добре да се вкопае по-голям диаметър, щом има възможност. Вярно е, че сифоните са ф32 или ф40, но лесно се почистват при запушване, докато с тая начупена тръба ще има проблеми.
Time2Burn - специалист
Нещо сте в грешка, кухненските сифони в 100% от случаите са на Ф40. На Ф32 са порцелановите умивалници в банята.

Тема "мивка !?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: