• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nasko1 - специалист
Искам да питам как вървят цените на вик услугите, по точно инсталация на апартамент(баня и кухня), като клиента си купи материалите, на л.м. и на точка ? И цени с материали от майстора. Благодаря !
Time2Burn - специалист
Ако имаш кооперация да правиш,новострояща се, след запознаване с проекта и уточнение на някои детайли (къртене, почистване и т.н) тогава евентуално може да се говори за цена на линеен метър, на точка, размери на тръбите и т.н. Но ти явно говориш за ремонтиране на апартаментчето си. В случая без предварителен оглед няма как да получиш каквато и да било цена, със или без материали. В най - лошия случай може да ти струва с материалите около 600 лева, а в най - добрия - 300... пак казвам зависи от разпределение, къртене, изваждане на метален водопровод, полагане на новия, подмазване и т.н

И понеже някои алчни съфорумци твърдят че си правя реклама - моля не се обръщай към мен да ти го направя, или поне не по явен начин...
Дори не съм погледнал от кой град си.
Друг ценообразуващ фактор са качеството на тръбите, има различни производители, като по - некачествените са близо наполовина по - евтини от оригиналните чешки тръби на EKOPLASTIK
Важен фактор е и района в който живееш, аз ти казвам за приблизителни цени за района на София, чувал съм че в останалите градове, освен Варна, услугите все още са по - ниски.
LazarGanev - "Велик майстор"
И от мен един съвет - не се натискай да купуваш ти материалите - със сигурност ще ти излезе по-скъпо накрая.
nasko1 - специалист
Аз по принцип не се занимавам с това, но мойта вик инсталация си е правих сам и всичко ми е ясно, и сега ми се обади един познат който правил ремонт и ще сменя всички тръби и му казах че ще му ги направя. Каза ми че той ще махне старите тръби и аз само да положа новите и после да ги подмажа, след тая информация мисля че може да ми кажете какви пари да му взема...
vidrata - специален-специалист
Лазаре, градски много си прав :lol: .
LazarGanev - "Велик майстор"
За колко лева на час ти харесва да работиш? Умножаваш по броя на часовете, които си работил и получаваш сумата. Времето за пиене на бира, вино, кафе със стопанката или стопанина - по твоя преценка. :)
dmi - специалист
LazarGanev написа:
И от мен един съвет - не се натискай да купуваш ти материалите - със сигурност ще ти излезе по-скъпо накрая.
Голяма грешка :!: По-добре той да си ги купи иначе майстора ще прибере отстъпката за себе си :-D
Time2Burn - специалист
Клиента ако купува материалите винаги плаща повече, а и често купува нискокачествени боклуци. Естесвено е че ако иде майстора ще купи точно каквото му трябва, и редно е да ползва отстъпки все някъде...
LazarGanev - "Велик майстор"
- Обикновено ако майстора може да ползва някаква отстъпка заради постоянство, то клиента най-вероятно няма как да я ползва
- за качеството на материалите беше казано
- за количеството - "докато не остане, никога не стига" е стара максима и винаги трябва да има в повече от всичко. Когато майстора купува материалите е редно клиента да плати само вложеното, а в противния случай плаща и остатъка, който обикновено си остава в мазата
- има и други тънкости, ама да спра до тук :)
dmi - специалист
Ебаго? Има клиенти и клиенти. Просто не знаят как да си поискат. Аз лично съм давал и по 25% отстъпка стига да има подход или да си ми симпатични клиентите.
  • 1
  • 2

Тема "Цени на Вик услуги ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: