• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Фло - специалист
Аз по времето на Царя,минах съгласуване през през куп агенции на 3 министерства с два листа А/4 ,единия схема,другия "обяснителна записка" на аналогична инсталация,само дето водата се връщаше с рециркулация.Беше за рибен басейн,пак така с топчета.Искам да те уведомя,че има един закон,който администрацията се прави обикновено ,че не знае, и ако нещо те натоварят с претенции може да го погледнеш . ЗАКОН ЗА ОГРАНИЧАВАНЕ НА АДМИНИСТРАТИВНОТО РЕГУЛИРАНЕ И АДМИНИСТРАТИВНИЯ КОНТРОЛ ВЪРХУ СТОПАНСКАТА ДЕЙНОСТ ,в случай,че инсталацията ти е за използване при стопанска дейност.
bulhomes2 - майстор
И аз на 2 страници го събрах. Утре ще ходя до РИОСВ. Ако ме забатачат нещо - ще чета закона. Че един ми вика "Николай" и ми се е засилил на гости :partyman: :partyman:
bulhomes2 - майстор
Това ми е третата мишка за 2 дена. Тая е най-добрата. Дефекта и е, че цъка по 2 пъти без аз да искам и сега ми е дублирала поста. Даже и не знаех, че с двойно цъкане можеш да пуснеш 2 поста.
jekasus - майстор
Двойно пишеш, май и двойно виждаш :lol: :lol: :lol:
bulhomes2 - майстор
Така. Нещо не се получи с РИОСВ. Хората ми обясняваха стъпките и стигнахме до "Строително разрешение". А аз това го имам отпреди 2 години. Прегледах си плановете - в тях говорят за купешка (има оферта от една фирма). Освен да търся проектанта да питам може ли и как да се промени това.
Фло - специалист
това,което са ти обяснявали устно трябваше да ти го дадат написано черно на бяло с подписа на директора.Демек да си изчакаш срока на изпълнение на административната услуга.Каквото и да пише в становището ще ти свърши работа.
bulhomes2 - майстор
Фло не си длъжен, но ако можеш да кажеш и коя от всичките услуги да искам - http://riew-pleven.eu/proc.html че нито една не си харесах!
Фло - специалист
ДО
ДИРЕКТОРА НА РИСОВ - ПЛЕВЕН



ЗАЯВЛЕНИЕ

За достъп до информация

От………………………………………………………………………………………………………(трите имена на лицето)
Или
От………………………………………………………………………………………………………(наименование и седалище на юридическото лице, от чието име се подава заявлението)
Чрез своя представител ……………………………………………………………………………...
(Трите имена на лицето, което подава заявлението от името на юридическото лице).

Адрес за кореспонденция…………………………………………………………………………….
Телефон за връзка ……………………………………………………………………………………
(по желание, но това би улеснило комуникацията с Вас).

Уважаеми г-жо/г-не,
МОЛЯ, на основание чл.17 от Закона за опазване на околната среда във връзка с чл.26, ал.1 от Закона за опазване на околната среда във връзка с чл.24 от Закона за достъп до обществена информация,

Да ми бъде предоставена информация относно:
…Нормативните изисквания за въвеждане в експлоатация на биологична пречиствателна станция за пречистване на сточни фекални води ,инсталирана в имотните граници на собствения ми имот на адрес:гр. Троян кв.……………………………………………………………………………………………………
…капацитет:……л/ден…………………………………………………………………………………………………
…обем на съоръжението: 2200 л.………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………
или

Да ми бъдат предоставени следните документи:
1. …Становище…………………………………………………………………………………………………..
2. ……………………………………………………………………………………………………..
3. ……………………………………………………………………………………………………..
4. ……………………………………………………………………………………………………..

Желая да получа информацията в следната форма:
• Преглед на информацията – оригинал или копие;
• Устна справка;
• Копие на хартиен носител;
• Копие на технически носител.


Дата: ………………………. Подпис:………не се чете……………………..
stenmark - специалист
Браво на Фло,точно в духа на форума.Аз също ще използвам такъв контейнер,само че един.Като изходната вода ще преминава през чакъл/баластра и после в тръба надупчена.Надявам се водата вече пречистена да попива в пръста.На края на тръбата мисля да сложа клапан който да спомага да се отича водата. В контейнера ще сложа бактерии за които не е необходимо кислород или така наречената въздуходувка.Това вече е изпробвано като метод.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23

Тема "Как се изгражда септична яма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: