Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
iliya_i написа:
pa4i написа:
Искам да Ви попитам може ли да се свърже обикновен бойлер без да имам изведени кранове за него?
Какво значи не са изведени кранове? Има декоративни външни кранове, които се слагат между извода от станата и меките връзки на бойлера. Ти зад плочките ли ги търсиш?
Изображение
али самите връзки на бойлера са външни.
Изображение
Не е имало бойлер сложени са плочките и няма кранове за бойлер. Има ли начин да взема вода от мивката или душ батерията и с тръби да ги закарам водата до бойлера
iliya_i - майстор
Има начин. Сваляш бетерията и монтираш тетки.
Изображение
После батерията отпред на тетките, а страничните изводи към бойлера. Но тръбите за бойлера ще минават външно. Няма да са скрити зад плочките.
burkov - специалист
Ако знаеш къде минават тръбите и са на удобно място за бойлера, махаш една плочка, после тетка, кранове и така.
Благодарско живи и здрави да сте
kdobrev - специалист
Да съживим малко темата:
Така че ще бъде с 2 крана - един на топлата вода и един на студената на входа на бойлера.
Къде е крана на топлата вода? Топлата вода от ТЕЦ-а, която влиза към водомера? Крана преди водомера може ли да се ползва? И така да сложа само един кран на студената вода влизаща в бойлера?
chapara - майстор
kdobrev написа:

Къде е крана на топлата вода? Топлата вода от ТЕЦ-а, която влиза към водомера? Крана преди водомера може ли да се ползва? И така да сложа само един кран на студената вода влизаща в бойлера?
Имаш кранове преди водомерите -Това прави смяната на водомерите безпроблемно.
Слагаш кранове на входа и изхода на бойлера, това ще направи безпроблемен монтажа и демонтажа на бойлера. Ето така:
Изображение

Изображение

:drinkers:
radius - майстор
Доколкото знам, крановете на изхода не се препоръчват, макар и секретни.
radius - майстор
Нямаше ли някоя по-дълга инструкция :shock: . Тази я прегледах и не видях схема, но вероятно има, щом я показваш.
Ти какво мислиш по въпроса, щото недъгави инструкции се намират?
Обаче ме замисли да не се използвали месингови фитинги... НЕщо с електрокорозията ли е свързано? Че по моето Теси 200л имам доста - и по серпентините и по БГВ частта.

Тема "Бойлер и ТЕЦ - свързване водопровод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: