Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
stoil2 - специалист
Има ли фирма която извършва проверка на водомер на място? Този месец водомера ми отчете няколко пъти по-голяма консумация. А ако трябва да се носи някъде, как се сваля, трябва ли пак да се вика ВИК за пломбиране?
KIBRIT - специалист
Виж датата на производство на водомера и ако е по-стар от 5 години,ще те задължат да го смениш.
tysonlkr - специалист
stoil2 написа:
Има ли фирма която извършва проверка на водомер на място? Този месец водомера ми отчете няколко пъти по-голяма консумация. А ако трябва да се носи някъде, как се сваля, трябва ли пак да се вика ВИК за пломбиране?
Трябва да се викне ВИК за да ти го свалят и да ти напишат протокол. След това при поставянето пак трябва да ги викнеш за да ти го пломбират наново :wink:
Аз нз дали има фирма лицензирана, която да проверява водомерите :? Единствено във ВИК знам че се проверяват :roll:
Time2Burn - специалист
stoil2 написа:
Този месец водомера ми отчете няколко пъти по-голяма консумация.
Добре бе човек. Ти сам си даваш отговор на въпроса. След като водомера отчита неправилно, редно ли е да викаш фирма да установи че същия е повреден и се нуждае от подмяна с НОВ. Просто си купи нови водомери и ги подмени. След което се обади на инкасатора да дойде да ги пломбира. В края на крайщата един водомер струва 25 лв (точно колкото струва и проверката на водомера)
stoil2 - специалист
Да, обаче от Софийска вода ми казаха че за да се сторнира това задължение трябва да се направи проверка на водомера, а това се прави само от тия фирми за проверка на водомери. Освен това ако е повреден водомера фирмите които правят проверки може и да го оправят.

Time2Burn написа:
stoil2 написа:
Този месец водомера ми отчете няколко пъти по-голяма консумация.
Добре бе човек. Ти сам си даваш отговор на въпроса. След като водомера отчита неправилно, редно ли е да викаш фирма да установи че същия е повреден и се нуждае от подмяна с НОВ. Просто си купи нови водомери и ги подмени. След което се обади на инкасатора да дойде да ги пломбира. В края на крайщата един водомер струва 25 лв (точно колкото струва и проверката на водомера)
Kondor - напреднал
Ше го оправят да, ако е на повече от 4 години направо в контейнера:) Хубаво е да ги викнеш да ти направят замерване ама си купи нов водомер направо да ти го сложат и пломбират.
stoil2 - специалист
Да, по-стар е - на 7 години. А защо направо в контейнера - нали старите водомери трябва да се проверяват на 5 години, не е задължително да се подменят на 5 години.
Kondor написа:
Ше го оправят да, ако е на повече от 4 години направо в контейнера:) Хубаво е да ги викнеш да ти направят замерване ама си купи нов водомер направо да ти го сложат и пломбират.
Time2Burn - специалист
Съмнявам се някой да сторнира показанията още повече че е на 7 години. Най - добре го изхвърли преди да го видят и сложи нов, като дойдат да те отчитат ще те сложат на база за последните няколко месеца, даже ако не се лъжа преди месец правиха отчет. Тъй че ще минеш метър при всички положения.

Какъв диаметър е този водомер, колко кубика е?
От това че си решил че е отчел неправилно си правя извод че става въпрос за водомер за едно домакинство. Ако е по - голям - няма да си сигурен правилно ли е или не.
shotik - майстор
За София отиваш в комплексен център на Софийска вода за обслужване и там четеш или питаш за услуга смяна на водомер и ще си решиш проблема.Центровете търси на сайт на Соф.вода,а мисля че имаше и написани услуги.
Master_Kenobi - V.I.P.
Стоиле, нови братче!
Проверка, ремонт (едва ли) и пак ще те накарат нови да си сложиш! Ще ти излезе камила с рогове и ще стоиш най-малко 1 месец без водомери, а през това време ще ти таксуват водата на база, която всеки месец расте. А на сторно не разчитай, послушай ме!

Звънни на 812-2121, това е Софийска вода. От там питай и ще ти дадат телефоните на поне 5-6 лицензирани фирми. Обаждаш се, идват и ги сменят. Лесно и бързо и най-евтино излиза така.
През пролетта го правих това упражнение.

Тема "Проверка на водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: