• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
deianr - специалист
Никой ли няма да се престраши с мнение по въпроса? ;) Нарочно не пуснах нова тема, ама май е трябвало.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дори и да не намериш такъв, може спокойно да си сложиш от новите, нищо че е комбиниран с възвратен клапан. Ако го затапиш, ще ползваш само баланса. Има и други модели самостоятелни предпазни клапани, не е нужно да търсиш точно такъв.
deianr - специалист
Идеята ми беше дали има такива, които се завиват по същия начин - странично като този, а не директно в тръбата, излизаща от бойлера.
deianr - специалист
Да ми препоръчате какъв комбиниран вентил да взема? Производител?
И един глупав въпрос - за да го монтирам, нали не е нужно да източвам бойлера? В смисъл само ако отвия връзката на входа на студената вода, ще връща ли оттам и има ли как да се направи да не връща?
mitko_rupite - специалист
Скоро търсих винтили по магазините и освен КИТАЙСКИ и някакви с надпис made in ITALY /които по нищо не се различаваха от китайските / други неможах да намеря в магазинната мрежа ..
Така че ако нема други - взимай поне с надпис ITALY..

След Като Развиеш стария Винтил ... требва ДА СИ БЪРЗ ...
да намоташ малко тефлонова лента на студената тръба на бойлера и бързо да навиваш - Новия винтил .....

През тва време теча от водосъдържателя няма как да се спре .

Успех

.
Dansaver - специалист
Аз пък си смених в къщи всичките комбинирани клапани с Италиански, но некомбинирани като експериментирах с различно налягане.
На снимката предпазния клапан е на 2.5 и става само за парно, но може да се вземе и на 5атм. Излиза доста по-скъпо от това комбинирано пластмасово нещо в дясно, но някак си не мога да му се доверя.

Прикачен файл

PICT5561.JPG
по реда: възвратен клапан,предпазен, комбинира
PICT5561.JPG (150.75 KиБ) Видяна 7094 пъти
Каналски - специалист
Извън Темата !
За информация, скоро видях тази картинка на предлаган артикул от фирма и ми стана приятно, че видях такова нещо :)

Прикачен файл

pe_1135_13_1_a8010f[2].jpg
Картинка от каталог
pe_1135_13_1_a8010f[2].jpg (39.27 KиБ) Видяна 7003 пъти
Spokoiniq - майстор
Каналски написа:
Извън Темата !
За информация, скоро видях тази картинка на предлаган артикул от фирма и ми стана приятно, че видях такова нещо :)
Какво е тва бе, майка? :shock:
Каналски - специалист
Spokoiniq написа:
Какво е тва бе, майка? :shock:
Има въпросителна, та явно трябва описание !
Комплект за свързване на "бойлер" = тръби + спирателен кран + предпазен вентил + капкоуловител (който се свързва с канализацията 1" -> тръба d32mm).
Фирмата е извесна, няма да пиша името ...
Последна промяна от Каналски на нед май 10, 2009 6:50 pm, променено общо 1 път.
Spokoiniq - майстор
Ти наясно ли си колко ще се наиграеш докато заложиш изводите на тръбите и планката на бойлера за да съвпаднеш с тия твърди връзки?Който има мерак-монтажа Х1.5 :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Помощ - възвратния клапан капе непрекъснато!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: