Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lordvlad - напреднал
Хора дайте съвет. Правя си нова ВИК-а инсталация на етаж от къща. Топлата вода съответно е от бойлер.
Сега с проблема!!!
Днес отивам и гледам майстора направил ВИК-ато, тръбите са една част в замаска в стената , другата част заляти с бетон в пода. Те са полипропилен без вложка съответно за топла и студена вода. Никаде не са слагани изолации покраи тръбите или гофре или каквото и да било. Но най ме притеснява че майстора не е видял че има и полипропилен за студена вода и ги е сложил на топлата вода... Сега не знам какво да правя. Дали да го оставя така или трябва да го карам да кърти всичко на ново и всичко да се прави от начало.

Та основния въпрос е тръбата от полипропилен за студена вода ще издържи ли на топлата вода от бойлера?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И потърси друг майстор.
Чаро - Акълия
'Убав Майстор си намерил... :sad:
Как ги намирате ми е много интересно. С препоръка от познат? Или по обява?
Стой им на главите на такива и прочети по форума за това което ти прави.
Аз не бих разчитал на направеното.
Rumen Iankov - специалист
Кърти и сменяй всичко наново.И наистина си намери читав майстор.Преди да замажеш тръбите направи проба на инсталацията. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
А той изобщо майстор ли е, щом не познава тръбите? Предполагам, че не очакваш някой да ти каже, че няма проблеми!
Spokoiniq - майстор
ПП има за топла без вложка, но с хубаво линейно разширение, ако някъде е по-дълга линията закопана не знам дали няма да ти даде ядове...Майната му, кърти да не те е яд после.
мне ясно все по данной теме
Последна промяна от kumo82 на съб дек 26, 2009 2:37 pm, променено общо 4 пъти.
Time2Burn - специалист
PN16 го дават и за топла вода. На този етап не си заслужава къртенето. 90° от бойлер ще издържи 100%. Има си характеристика. Наистина майстора ти не е майстор, но няма да имаш проблеми. Колегите ще ме упрекнат, но има и голямо значение от кой производител е тръбата. Най-добре питай в магазина в който си ги пазарувал...
lordvlad - напреднал
PN16 са тръбите и са някакви чешки. А в пода най-дългата линия е около 4 метра права линия но е добре бетонирано! Ако трябва да се кърти не ми се мисли просто....
bisplus - специалист
Според мен няма да имаш ядове, но за напред внимавай с масторите.

п.п. Абе не мога да им се начудя на тези "майсторчета"....като не разбират не могат ли поне малго да погледнат, да питат, да прочетат?!..

Тема "Проблем с полипропилен за топла и студена вода!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: