Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Имам таван над апартамента и искам да го направя за живеене. За целта искам да направя баня на таван и да свържа канализацията й с вече съсществуващата канализация. Вертикалните щрангове на канализацията са изградени от етернитови тръби (блокът е строен 1957г.). тоалетната е с долно оттичане и нама как там де се свърже новата канализация. Аз мисля това да стане във вертикалния щранг,който минава през апартамента и отива към таваните (отдушник). Моя таван е на 2м. по хоризонтал от вертикалния щранг, но има възможност да се пеобие плочата на банята в апартамента в отсрещния ъгъл на съществуващата канализация и да се даде наклон до 1м. проблемът е че не съм сигурен как точно да свържа новата канализация с етернитовия вертикален щранг.
Предварително ви благодаря за помощта!
velsi - Почетен майстор
Не се сещам за друг начин освен да пробиеш етернитовата тръба, да вкараш твоята под наклон и да уплътниш дебело със силикон.
И аз така мислех, но ми казаха че етернита много трудно с пробива и почти винаги се пука или чупи и не става това което се цели. Идея с какво и как да се пробие и направи отвор ф100-110.
velsi - Почетен майстор
Аз бих го направил примерно с малък ъглошлайф и диск за неметал. Че отвора не бил точно кръгъл не е фатално.

Тема "Kak се свързват PVC тръби с етернитови (за канализация)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: