Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
filmatoplo - майстор
Сухи-мокри ,плюнча калчището стягам яко и дай парите. :-D
bisoft - специалист
Много Благодаря Каналски,
Ето една по-стара картинка на ситуацията (преди да сменя водомера), на картинката хоризонтала при водомера е на кота-0 и водомерът, както виждате е хоризонтално. По-долу (не се вижда добре, точно под водомера ) има още един централен спиращ кран. Долният (на снимката) манометър е на вх. инсталация (в момента 3bar); той ме информира за наличие на вода в центр.инсталация, горният манометър e след помпата от бидона (3,5bar), при това положение помпата е изключена. Тръбата с гум.изолация е за пълнене на бидона (бидонът не се вижда, той е над картинката), а отклонението надолу (по картинката към лилавия маркуч) е за капковото напояване (маркучът влиза в земята на 1 м дълбочина), той се изключва и обезводнява през зимата; следва кран за дозиране на налягането във вилата, последван от възвратен клапан; синият кран е "дозатор на помпата", надолу с изолация се връща към централното за вилата, а нагоре (12 см над кота-0) има 2 външни (летни) крана за барбекюто и за напояване ...
Въпросът ми е : тъй като вече смених водомера, (мисля че моделът на BONIGA е "сух") , какво да изолирам за зимата и как ? Някакви предложения ?

Прикачен файл

vodomer2.jpg
vodomer2.jpg (140.37 KиБ) Видяна 5836 пъти

Прикачен файл

vodomer.jpg
vodomer.jpg (115.62 KиБ) Видяна 5836 пъти
Последна промяна от bisoft на вт юли 14, 2009 11:21 am, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Аз ли бъркам -заради монтажа на възвратния клапан -тип италиански -помпата не може да нагнети към лилавия маркуч и този с черна изолация -тези в шахтата -за външните зелен и лилав е ясно .
bisoft - специалист
Не filmatoplo,
Нищо не бъркаш само централната инсталация може да напоява ?! Помпата работи за бидона и за външното напояване. когато си отивам от вилата, аз изключвам червения (по картинката) кран като оставям централният включен; и когато мен ме няма и ако има вода капковото работи, ако не "sorry"; но ако има вода се пълни по горният канал бидона до изключване; така винаги имам за вилата поне 720л., които ме чакат като дойда да си купонясвам :lol:
Последна промяна от bisoft на вт юли 14, 2009 11:29 am, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Ако клапана се сложи точно след водомера и крановете в шахтата ще се захранят от помпата.
bisoft - специалист
Ето още малко снимки ...
Ако сложа възвратният клапан по-напред, мислил съм за това, помпата ще работи при всички случаи когато ме няма ... до източване на бидона, а аз не го искам това; Дядо Господ също помага при напояването, тук задачата ми е е да осигуря не напояване а вода за ВИЛАТА ...

Прикачен файл

pompa_2.jpg
pompa_2.jpg (109.93 KиБ) Видяна 5589 пъти

Прикачен файл

pompa_1.jpg
pompa_1.jpg (116.85 KиБ) Видяна 5589 пъти
filmatoplo - майстор
Сега ми стана ясно -ако клапата е преди отклонението с черна изолация ще се получи един кръговрат-помпа бидон помпа :)
Каналски - специалист
Извън Темата !
bisoft написа:
Въпросът ми е : тъй като вече смених водомера, (мисля че моделът на BONIGA е "сух") , какво да изолирам за зимата и как ? Някакви предложения ?
Трудна работа, според мен колкото и да се старае човек, все няма да му хареса. Помисли за идеята да изолираш цялата шахта (отвънка най-добре), буквално с някакъв експандиран/екструдиран полистирол над 5-6cm. Подобно на топлоизолациите по фасадите, закрепяне, защитаване и пр. и надолу в земята също.
bisoft - специалист
Пак Каналски ме докара май-май "ИЗВЪН ТЕМАТА",
Ама НЕ, човекът вече не се интересува от водомера си, а аз още се интересувам ... да си дойдем на думата ... отвън, както виждаш имам декоративен камък (вече поставен навсякъде), мога нещо да направя само отвътре и на капака отвътре, от рода на изолация + knauf + някакви гумени уплътнения и т.н. ?!
bisoft - специалист
Каналски,
Нищо не казваш по моя въпрос ???

Тема "проблем с водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: