Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Каналски - специалист
karamundi написа:
имам следния проблем водомера е нов обаче върти като луд а не използваме толкова вода ако комшиите плащат 5 кинта ние 50 как да го.....посаветвам дайте идеи
Mи направи проба, засечи го ! Поне да видиш какво показва.
Водомера трябва да има отчитане евентуално с точност 1литър, сега пробвах при мен ... налях две бутилки по 1,5литра и толкоз си показа. За по-голямо водно количество е по-вероятно да хванеш грешката, т.е. жертвай 50-100-200литра. Тъй наречената "механична точност" на водомерите за мен е малка дяволия :), има вероятност да играе в големи проценти в зависимост от Вертикален/Хоризонтален монтаж, или пък от протичащият дебит. Ако нещо пак те съмнява, остава да го носиш на ремонт/проверка или направо да купиш нов (не са чак толкоз скъпи).
А защо плащаш 50лв, е друга работа ... Инкасатора е замесен също, трябва да видиш какво е написал за отчетите.
P.S.
В къщи, където се мотат 3-ма човека ... като двама ги няма по-цял ден, и поради характера на работата се получава даже, че си тръгваш от работа изкъпан ... няма и някаква мания за пране, няма и вана, не се перат черги и килими, не се мият тераси и автомобили. Си трупаме средно по 9-10m³. Замислям се защо, но къде ти да го мисля ... там е някъде.
karamundi - специалист
laki1968 написа:
абе карамунди....ти с твойта къща големи проблеми си имаш бе брат!!! то терасата ти тече,крушките ти горят,сега водомера ти е полудел..........кой ти я прави тая къща??? що като прави ВиК то не се сети да направиш един байпас на водомера.........
къщата е купена така а водопровода си го сменихме и водомера е нов ама...
karamundi - специалист
нека модераторите да изтрият темата мерси
Тани - модератор
karamundi написа:
нека модераторите да изтрият темата мерси
Изтриването на тема е неуважение към труда на писалите в нея в случая към Каналски ! Нека остане , защото и други може би имат подробни проблеми , а е прието тук първо да четем и после да пишем , за да не се налага да пишем едно и също нещо по няколко пъти! Крайно време е да се измисли някакво наказание за егоистите , който след като им се отговори изтриват мненията си и оставят мненията на всички отговорили все едно си приказват самички и водят монолози по въображаеми проблеми!А те са са отделили от своето време и са споделили съвсем безвъзмездно своите знания !Благодаря ти , че ти остави на нас да преценим дали да изтрием темата!
bisoft - специалист
Ако може и аз да взема малко отношение :
Ние също консумираме много вода около 10 м3 на месец и забелязах, че освен момичетата, че се къпят по много пъти на ден, новите кранове , тези с по едно лостче, съблазняват да бъдат включвани докрай, без да има в това смисъл и докато си сапунисваш ръцете изтичат 2-3 литра хей така. Първоначално намалих налягането от крана след водомера, но не помогна ... страда бойлера за топла вода, сега смених крановете в банята и кухнята с нормални (от старите модели с въртеливо движение) и сега каточе ли всички ги "мързи да развиват" докрай. Последствията са - сега консумираме при същите условия около 6 м3 на месец. Брат ми, та това си е 40% икономия ?! :)
А за водомера, моят си показваше много добре в началото по 10 м3, инкасаторката вика, дефектен е - на ти един тел. на водопроводчик да ти го смени. Смени ми го и сега се набутвам много ... има някаква "тъмна Индия" там сред мафията на водопроводчиците ?! провери и твоя да не е от тия "ашладисаните" в тяхна полза. А за нов има ги по 40-50лв. BauMaxx, вчера гледах ...

Бисер
Тани - модератор
Смесителите на Видима ограничават лостчето до определен дебит.За да пуснеш пълния дебит трябва да се упражни още малко усилие , за да се преодолее ограничителя. Забелязал съм , че наистина в много малко от случаите ми се е налагало да ползвам пълния дебит - обикновено само ако пълня нещо. Явно отново се потвърждава поговорката ,че скъпото излиза по-евтино!
Каналски - специалист
:)
Извън Темата !
По принцип и на Теория, има тук-там разни допълнителни приспособления към водочерпните/промивните устройства. Целта е точно икономия на вода, като се игнорира "човешкият фактор"....
За съжаление не са чак толкоз много, обикновенно са трудно намираеми, трябва си и мерак, и често оскъпяват нещата ...
Най-големият фактор за преразход е по-високото налягане, после почват "човешки фактори" :)
Може да се измъдри тема -> Налични устройства, технически допълнения и мероприятия за икономия на вода (доказани и недоказани).
bisoft - специалист
Не се заяждайте ако обичате,
"Видима" от по скъпите модели имам само един в офиса на жена ми и той наистина ограничава на 1/2 та дори по-малко, но е много скъп ?! Не всеки си купува такива. Човекът е купил къщата до колкото разбрах и кой знае какво са му пробутали :lol: . Каналски е прав, че и напорът на помпите има значение; аз в Пловдив съм на 4-ти етаж, до 3-ти са без хидрофор, а от 4-ти да дойдеш да видиш какво налягане само, намалил съм на 30-35% входа на студената вода ...

Бисер
Тани - модератор
bisoft написа:
Не се заяждайте ако обичате,
"Видима" от по скъпите модели имам само един в офиса на жена ми и той наистина ограничава на 1/2 та дори по-малко, но е много скъп ?! Не всеки си купува такива. Човекът е купил къщата до колкото разбрах и кой знае какво са му пробутали :lol: . Каналски е прав, че и напорът на помпите има значение; аз в Пловдив съм на 4-ти етаж, до 3-ти са без хидрофор, а от 4-ти да дойдеш да видиш какво налягане само, намалил съм на 30-35% входа на студената вода ...

Бисер

На съм целял да се заяждам и се извинявам ако е прозвучало така! Мисля че съм споменал само факти в мнението си и нито едно обръщение към някого , за да има заяждане. Би ли казал кое прие за заяждане за да не обидя някого в бъдеще , пък било то и неумишлено?
bisoft - специалист
Към Тани (модератор),

Не Вас имах предвид, говорех на Каналски - "извън темата" и "човешкия фактор", но понеже веднага преминах на тема "Видима" и майче лошо прозвуча, за което АЗ МОЛЯ ДА БЪДА ИЗВИНЕН :) !!!
Така и така темата е "проблем с водомер", дайте съвет за водомер, искам да си купя нов, защото моя, "пак на вилата" (от тема : "Как да измервам съдържанието на бидон 750л.") е много стар, баща ми го е изхвърлил явно от неговия апартамент навремето. На него не се вижда даже циферблата ... Има едни на Беласица - 45 лв., има други уж италиански от Китай за 32 лв. и защо пише, че са за 3/4" а изходите им са на 1" ? И после има ли различни дължини ? Защото сега няма как да проверя моя колко е дълъг ... :?
Някакви мнения по въпроса ?

Бисер

Тема "проблем с водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: