Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sergi - специалист
здравейте пак майстори

днес ме хвърлиха в дилема- утре ще вкарват водата в селската къща, НО водомерната шахта трябвало да е на 2 от границите вътре в имота.
къщата ми е до улицата и естествения вариант е водомера в мазата, НО не ми се искат в механата разни водомери и тръби, а само дърво и камък... И другия вариант е зад къщата до мазето.
щото не ми се ще да разкопавам алеите на двора и там да правя шахта.

при такова стечение на обстоятелствата как да се процедира?

налага се да имаме решение тая вечер че утре ще копаят....а ако лазар и емо са наблизо ще се слага нещо да виси в кладенеца.... :roll:
LazarGanev - "Велик майстор"
Замене най-добрият начин е водомер в мазето, ако са съгласни от ВиК. Външната шахта е голяма грижа, а и доста по-скъп вариант. Винаги можеш да направиш подходяща кутия, за да го скриеш.
А, щях да забравя - от Емо Врачански не чакай отговор - в момента е зает със сексуална дейност, че жена му точно сега е в овулация и му разрешава. Мине ли овулацията - само може да играе сиртаки по масите.
Те го те:

Прикачен файл

img_5182_273.jpg
img_5182_273.jpg (84.56 KиБ) Видяна 7025 пъти
sergi - специалист
май се ориентирам към външен вариант с изолация, капак и т.н.
Стефан - майстор
sergi написа:
май се ориентирам към външен вариант с изолация, капак и т.н.
Не прави глупости
emil_v r - майстор
Ноо Серги какво общо имам аз с тези шахти , не се занимавам проф. с ВиК .

Все пак аз съм си направил на село външна шахтичка дълбока 1 м . , неизолирана , с дървен капак обшит с ламарина .
Безсми е да топлоизолираш там , се едно да гасиш туй... ( от Козлодуй), що не гасне.
Под 50 см нищо не мръзне .....
sergi - специалист
emil_v r написа:
Ноо Серги какво общо имам аз с тези шахти , не се занимавам проф. с ВиК .

Все пак аз съм си направил на село външна шахтичка дълбока 1 м . , неизолирана , с дървен капак обшит с ламарина .
Безсми е да топлоизолираш там , се едно да гасиш туй... ( от Козлодуй), що не гасне.
Под 50 см нищо не мръзне .....

е за това го уважавам емо....
ИванИ - напреднал
Това с 2та метра от границата на имота все още важи.

Тема "изисквания за шахта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: