Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
emil_v r - майстор
Така е , прав си .
аз затова не конкретизирах за методите .
Но всичко е възможно , руснаците имат едни тарани точно за такова копаене , без да слизаш долу , начини много .
lisi4ko - помощник
Снощи разбрах от баща ми, че от дъното на кладенеца(както си мислех,че е) има още бетонни пръстени надолу положени-поне 2 метра надолу от дъното. Имало и някакъв огромен камък точно под последния положен пръстен. С 2 думи имаме 2 метра ниво на водата в момента и може да се дълбае още 2м надолу като има положени пръстени и там.
Предполагам, че в такъв случай няма да има проблем да се удълбочи, така че да сложим цялата 2,3 метрова тръба-филтър както е на картинката без да се притеснявам,че може да се разместят пръстени и да стане белята.
Милене, прав си за филц-а и доп.обем, който дава :) трябва да проверя колко струва кубикът. Въпреки, че ме е страх да се пробива ПВЦто, за да не почнат да влизат боклуци от там (въпреки че ще има флиц отстрани)...дори и да се намали дебитът.
Емо, няма как да стане конусовидно разширен заради пръстените отдолу...явно няма да имам възможност да видя жилките.. ;(
filmatoplo - майстор
Знам кладенец от римско време , дали са хвърляли монети тогава във водоемите за здраве :-D . Да слагам неопрена и да почистя дъното.
Милен - майстор
Филца е само пълнеж и нещо като елементарен филтър. Не ти дава никакъв допълнителен обем. Ти обема си го имаш, просто водата минава свободно около камъчетата. Спокойно си надупчи тръбата боклуци през отвори ф6 например, няма кой знае колко да минат само някоя дребна песъчинка. А като искаш фино прочистване си сложи филтър на тръбите след помпата.
lisi4ko - помощник
Водата основно е за поливане , така че няма нужда от фин филтър на помпата :)
emil_v r - майстор
Лис , виж у руските списания има едни пробвани приспособления -
метална тръба с клапа баш за твоя случай

Без да слизаш долу ще изкопаеш сичката кал.
lisi4ko - помощник
ще попитам чичо гуугъл :) мерси
Милен - майстор
Правиш си един голям черпак с дълга дръжка и гребеш тинята отвън. Само не източвай водата напълно за да се подържа калта в по-рядка консистенция.
leoncho - специалист
emil_v r написа:
Така е , прав си .
аз затова не конкретизирах за методите .
Но всичко е възможно , руснаците имат едни тарани точно за такова копаене , без да слизаш долу , начини много .
Би ли обяснил по-подробно или връзка към сайт,че и аз имам подобен проблем,който вече втора година не съм решил. :-D
emil_v r - майстор
Хайде изчакай , до 2-3 дена ако не пиша линк , подсети ме на лични .
Нямам време сега , а трябва да се рови
http://www.mastercity.ru/vforum/forumdisplay.php?f=1
Може би тука някъде ли , беше , или в списание моделист конструктор ,
думата беше --" бурение "
беше една тръба 11 см диам , дълга към метър , отгоре с халка, като я пуснеш с въжето , тя се забива и захапва каквото удари .
дигаш горе , и го изчистваш....

Тема "Кладенецът се запушва!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: