• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dyodi - специалист
nikolov333 написа:
От единия пост си вадя извода, че е жена и се е регистрирала тук покрай "неволята" с майстори, та виж с каквото можем да и помагаме... :)
Благодаря за отзивчивостта. Щеше да ми е полезно да се регистрирам много по-рано, още когато имах премеждия с дизайнери, но разбрах за форума едва наскоро, на етапа ремонт и изграждане на електроинсталация (която се изграждаше и преизграждаше три пъти, вкл. защото инициативен майстор започна да запълва каналите за кабелите, без да е питал дали електроинсталацията е завършена, а оправданието му беше: "Нали все някога трябваше да се запълнят тези канали"). Да отбележа, че когато има "неволи" с изпълнението на ремонта, в крайна сметка не обвинявам майсторите, а само себе си, защото аз съм си виновна, че съм избрала за съответната работа неподходящия човек. Необходимо е повече предварително проучване и обсъждане, затова съм тук.
Делян - специалист
Много точно си я цитирала, нали затова е темата. Не знам защо Чапара реагира така?!
chapara - майстор
Делян написа:
Не знам защо Чапара реагира така?!
Във форума отдавна и без наредба всичко е описано, а вероятно някой плагиат е копнал дори нещата от тук за да си напише наредбата :-D
radius - майстор
Особено в частта за високо тоалетно казанче, което се очертава да измести вградените :lol: .
elby - специалист
А изводите за стенната батерия ориентировъчно как се оставят за да не се налага купувам удължители.
А ако уцеля разстоянието на изводите да е еднакво с това на батерията ще е още по-добре (за да не купувам ексцентрици). Предполагам, че повечето готови изводи за батерия са стандартни вече.
zz_stefanov - майстор
За разстоянието проблема ти се решава с това https://marmag.bg/universalen-komplekt-za-smesitel , а ексцентрици си трябват.
montoya - майстор
Не можеш да минеш без ексцентрици, батерията е на 3/4, изводите на 1/2, иначе се монтират равни със стената, в дълбочина само под плочките за да станат после розетките
elby - специалист
ср авг 26, 2009 12:40 pmketsa написа:
Ето ги нещата леко форматирани:

Височините и котите са както следва:

УМИВАЛНА МИВКА:
- канал на 55см от готов теракот и точно на центъра на мивката
- изводите за батерията,ако е стояща - на 63см от теракота и 8-10см между топла и студена пак на център мивка
- ако батерията е стенна е на 105см от готов под на център мивка
- самата мивка се монтира на височина ( горният й ръб ) 0.85м от готов под
- изводите за студената вода на мивките е винаги в дясно!

КУХНЕНСКА МИВКА:
- канала е на 45см от готов под 10см вляво от центар мивка
- изводите за стояща батерия на 53см от пода на център мивка
- за стенна батерия на 115см от пода на център мивка
- изводите за студената вода на мивките е винаги в дясно!

ПЕРАЛНЯ:
- канала за пералната е задължително на 60см от пода
- извода за захранване с вода на пералнята е хубаво да бъде на такова място, че да имате постоянен достъп до него за аварийни ситуации

ДУШ:
- ДУШ БАТЕРИЯТА е на 85см от пода на душ коритото и на 35см от ъгъла

КАЗАНЧЕ/ТОАЛЕТНА/МОНОБЛОК:
- извода за казанчето на ТОАЛЕТНАТА е 70см от пода и на 30см вдясно или ляво от центъра на казанчето
- има моноблок, на който захранването е отдолу на казанчето - тогава извода се оставя на 25см от пода и на 15см вляво от центъра на моноблока

Имам няколко въпроса при положение, че пералнята ще ми бъде вляво от кухненската мивка:

- защо канала на мивката трябва да е на 45см от готов под 10см вляво от центар мивка
- 10см вляво от център мивка

Не мога ли да сложа сега както сега входа на канала ми е на 50см височина едно Y-образо разклонение или коляно на 45 градуса и готово? Или има някаква друга идея с горните два реда?
chapara - майстор
Канала не е задължително да е изместен от оста на център мивка :idea:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Височини на изводи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: