• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
[quote=hidrazin post_id=1118359 time=1668672278 user_id=16956]
Горкия той, не спира да се напъва... Забавно. На масата ще има за какво да се хилим. :-D
:partyman:
[/quote]

Прегледах темата от началото до края. Как започва: хората си помагат, коментират си грешките/опита - а как завършва...

Срам ме е че съм ви сънародник, никой не иска да помага - иска "смях" да има, ама вие не се и смеете истински. Пасивно агресивни врагове сте(позор). Сбогом!
MamaMy - майстор
Сбогом, да носиш таз слива, утре далече от мен! :-D
Ще си легнем половин форум с чорапите защото ти си се почувствал така както се чувства 90% от населението на България!
kr1100 - майстор
вт ное 15, 2022 5:48 pmhidrazin написа:
вт ное 15, 2022 4:04 pmBojidar83 написа:
инструмента е супер
Разбира се че е супер. За тесни пространства може с по-къса дръжка и съответно помасивна.:partyman:
А със свредло за садене / има го ф 40 мм с различна дължина/. и яки винтоверт или дрелка.
А Божидар да не го хване страха като стигне 3-4м дълбочина. От 6м дълбочина не е приятно, а от 8,5м хич.
nеwage - специалист
Здравейте!
Събуждам темата, защото и при мен е на дневен ред.
И така да кажа предисловието: на мястото където живеем преди около 6 години пресъхнаха кладенците. Бихме сонда, 58 метра и нищо. За повече опити няма пари.

Недалеч от нас имаше пустеещо място с пълноводен кладенец, единственият в района в който има вода през лятото. Години наред черпех от него и така спасявахме положението (при нас няма ВиК, разчитаме единствено на кладенец и каквото капне от небето). Кладенеца и той попресъхна, но и 300 литра на денонощие са ни предостатъчни...

Уви, но някакъв градски тип, който се изживява като инвеститор купи мястото и ми забрани да черпя от кладенеца, макар да не ползва мястото. Както и да е.

Въпросният кладенец е плитък, не повече от 5 метра дълбок. Правен е през 50-те години на миналия век. Добрата новина е, че той е точно на границата на имота на "инвеститора". С багетите проследих откъде иде водата и открих точка в съседния имот, който е пустеещ от 30-на години.

Разкопах на тази точка с градинския свредел и 1 метър излизаше само пясък, което е много странно, защото почвата при нас е силно глинеста.

Повече от метър не можах да стигна, толкова е свредела. Кладенеца е буквално на 4 метра от тази дупка.

Мисля си, ако водата в кладенеца излиза на 5 метра, би трябвало в другата дупка да излезе на не повече от 6-8 метра.
Спрял съм се на това: https://www.ebay.com/itm/256420986685
Въпросът е какъв диаметър да избера.
hidrazin - майстор
съб апр 06, 2024 10:18 pmnеwage написа:
... какво ще кажете...
Ще кажем че вече си имаш тема за трагедията - ЦЪЪЪК
За въпросния сух кладенец имаш и една още по-стара, ама нейсе...
За багетите - навираш ги в най-тъмното място на багериста, биеш му един шут изотзад за да ги натикаш по-добре и го изпращаш по живо и здраво.
:partyman:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "КАК СЕ ПРАВИ ръчна сонда за вода ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: