• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Чаро - Акълия
Дай някоя снимка.
Трябва ти клапата на 'главата'.
Мисля си, че ще ти потрябва и обсада.
Обмисли набиване на тръба! Какво е нивото на водите в сондите из района?
Korohulio - специалист
Снимка утре! Иначе нормално вода си излиза на 5-6 метра /инфо от съседите около мен/, а на 50 метра от двора ми минава и река т.е. вода има. В моя случай, един "познавач" ми намери 2 дамара /единия на 4-5 метра, а другия на 5-6 метра...уж/, но факта е, че на 4-ти метър излезе вода. Изкарвам предмно глатки /речни/ камъни т.е. до 4-ти метър се редуваха няколко слоя камъни, пръс /глина/, като предимно бяха камъните /след 2-рия метър/. В момента водния стълб е около 1-1.5 метра т.е. до там се намокря желязото с което копая. Иначе "сондата" ми е примитивна, но баща ми с нея проби без проблем 8 метра в близко село, но там копаеше предимно глина т.е. нямаше ги каманаците.
Какво представлява тази клапа т.е. как да си я направя?
Korohulio - специалист
"Дупката" е готова т.е. успях да достигна 5,50 - 6.00 метра дълбочина, но май ударих на мергел. Когато "познавача" ми определяше мястото за "дупка" каза, че е намерил 2 дамара, но този мергел ме озадачава т.е. как мислите има ли начин да има 2-ра вода под мергела и как се копае мергел?
Другото ми питане опитахме да източим водата със засмукваща помпа, но не се получи, защото от долу се е образувал слой 1-1.5 метра - тиня. С каква помпа ще мога да я източа /уточнятвам, че дупката е с ф 110 след като поставих тръби/?
Krass написа:
С еърлифт.
По лесно се прави желонка .
Това е пръба с клапа отдолу
http://www.kondratev-v.ru/samodelnaya-s ... lonka.html
Neno Er - специалист
ivori написа:
Krass написа:
С еърлифт.
По лесно се прави желонка .
Каква е тая желонка? Виж еърлифт как звучи чуждоземско, значи умно. :lol:
Точно по руски тертип си направих желонка и ми свърши идеална работа.
За такива "мръсни" водоносни слоеве е по-добре да се ползват "прости" и непретенциозни помпи от рода на Вида.
Здравейте
Нов съм във форума, впечетлен съм от съветите ви.
Няма ли някой от Варна ?
ivori може ли да дадеш е-майл за връзка ?
shotik - майстор
cenko6 написа:
ivori написа:
http://www.youtube.com/watch?v=1m-ECggRTFI

а това е окончателното решение :)

Е колеги, някой съумя ли да направи това чудо на техниката?
http://www.youtube.com/watch?v=1m-ECggRTFI
Нещо подобно съм направил,външна част от хидравличен цилиндър ,изчукана от ковач и после дали на струг или с ъглошлайф направих остър ръб ,не си спомням.На един мертек,легнал на покрива на гаража вързах една ролка,после я замених една малка капла за по-лесно въртене и пробих до към 1.5-2 метра и така си остана.Като го намеря ще го покажа на снимка.Идеята я имам от друго място ,защото това е правено поне преди 11 г.,докато работех.
Нов съм за този форум
Впечетлен съм от съветите ви
Намя ли някой от Варна ?
ivori , дай е-майл за връзка
Чаро - Акълия
Ударната сонда не е добра. Изисква най-малко енергия, но работи добре само в глини. В пясък и чакъл ела я виж, освен това стигне ли до вода и спира. Започват едни гимнастики по обсаждане, по източване на водата в обсадата и така още някой метър.
Много по-успешен метод за домашна направа е старите ръчни сонди с винт и тръби от скеле.
И там в пясък трябва да се обсажда и разни други тънкости и гимнастики.
Друга бира е сонда с водна промивка. Става и шнекова, но вече излизаме от идеята да си пробиеш дупка в двора. Искат много енергия, много вложения и доста опит.
За мергели и каквито и да било скали- забравете сами в двора. Дори и при по-едър чакъл.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "КАК СЕ ПРАВИ ръчна сонда за вода ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: