• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Ще надстроявам къща в Поморие и съм избрал отопление с ТП вода-вода.
Сега се главоблъскам с мисли за сондажа понеже и там вариациите са най-различни както до ширината му така и до видовете помпи.
При използването на термопомпа, нужен ли е широк сондаж?
Има човек които ми предлага да ми забие игла 6м която ще ми гарантира нужната вода. Въпросната игла не съм сигурен дали това е истинския и термин или местните така си го наричат но представлява някаква тръба в глава в единия край която се забива в земята с помощта на мощна помпа която впръсква вода под налягане и това забива иглата в земята, след това с помощта на някаква наземна помпа се точи подземна вода. Такива игли използват ВиК и съм ги виждал забити когато копаят улиците за подмяна на тръби и като им се напълни изкопа с вода с помоща на тези игли обезводняват за да могат да работят долу изглеждат по този начин (на снимката).
Това са много игли забити една до друга. Когато търся инфо в нета, не намирам нищо за тези игли за това си мисля че може да не се казват така. Но и самата им технология на забиване никъде не е описана. На някой да му е позната? Дано да ви е , и мислите ли че е подходяща?

Прикачен файл

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_1425536_10153623975524057_7781192086636067275_n.jpg
lov - майстор
У наше село си му викахме да забиеш тръба. А за да стане най важното е да имаш добри приятели или комшии. Ползва се една най обикновенна поцинкована тръба 1'' 1/2 може и по голяма ама за поливане на доматито и пипера това стига . На края се заварява едно конусче от стомана и на около 50 санта се разпробиват много отвори с диаметър 8 мм. И от там на татък почва на лесната работа ако са ти повечко комшиите и приятелите. 4-5 човека стигат. Купуваш 1-2 каси бира и докато я изпият си готов. Повече от трима заедно не могат да а лашкат та другите пият бира и почиват. И тъй на смени с почивките ако не попаднеш на някой голям камък за час два си готов. В полето където подпочвените води са в тоя диапазон няма къща без такова нещо в двора.
шоп - майстор
lov,
така набиваме и тръбите по шопко. Само ще допълня, че обема на тръбата, който е разпробит с Ф 6-8мм го запълваме с морска сол за да не се запушват отворите и тръбата я въртим докато я набиваме с бабката за да не се изкриви и да си види майстора ( реален служай 60-70 год. на миналият век у нас тръбата се показа на 3 метра от мястото на набиване:-) )



Kavrakoff, дай ако можеш повече инфо за този метод, за мен това е новост, а снимката направо ме втрещи!!! ВиК едва ли са толкова напред с технологията.
Това е въпросната "игла" тази е с дължина 6 м. Но в горния краи има резба и може да се удължава. Разпитах момчетата които бяха на изкопа, но не бяха много разховорливи. На развален Български казаха че с помоща на компресор вкарват въздух и с голяма помпа източват водата. Само че незнам колко е достоверна информацията понеже може да съм попаднал на копачи, изглеждаха доста невежи. На вас тези снимки трябва да ви говорят повече, за мен всичко свързано със сондирането е супер ново

Прикачен файл

WP_20150113_002.jpg

Прикачен файл

WP_20150113_003.jpg

Прикачен файл

WP_20150113_007.jpg

Прикачен файл

WP_20150113_004.jpg

Прикачен файл

WP_20150113_005.jpg
fiester - напреднал
Ръчна сонда за вода.

Прикачен файл

IMG_20150218_095918.jpg
Може ли някой да даде телефон на човек който прави сондажи, става въпрос за село Порой - Поморийско .... пчелина ми се намира в ниви до селото. 0889229713 ми е телефонния номер.
miroki - майстор
Ръчна сонда казвам на това, с което се забавлява баща ми. Метър и половина тръба, вързана с въже. Пуска се в отвора и се издърпва с 5-10 см. пръст в нея. И така много пускания и вода на 8 метра. Почва се с чука естествено, а като почне вода се вкарва мрежа в тръбата да вади и пясъка.
...
За съжакение не е от южното черноморие.
здравейте занимаваме се със сондажи за вода професионално .
Контакти за сондажи за вода .
Можете да намерите на телефоните :
0898 43 23 26 Диян Бенчев
[www.sondaji.net]
plamen6703 - майстор
Фирмата ти е фалшива, няма такава фирма "Геохидроинженеринг" ЕООД ! Миналата година ви отсвирих точно по тази причина, че сте фалшиви като фирма и като хора! :partyman:
Чираче - майстор
геохидроинженеринг написа:
здравейте занимаваме се със сондажи за вода професионално .
Ако сте се регистрирали, за да си направите реклама, не е лошо. Но дайте повече информация за евентуалните Ви бъдещи клиенти. Разгледах сайта Ви, но всичко е много уклончиво, без нужната информация.
Имам няколко въпроса:
По какъв начин определяте мястото за сондаж?
По какъв начин определяте дълбочината на сондажа?
Какъв е ценовия диапазон за различните диаметри сондаж?
И най-важното - Каква е гаранцията, че каквото кажете предварително, ще бъде изпълнено?

Ако наистина сте професионалисти, няма да представлява трудност да отговорите. Имам и още въпроси...

Но не ми се вярва да отговорите. :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "КАК СЕ ПРАВИ ръчна сонда за вода ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: